w

Pakistański Pendżab zablokuje telefony osobom, które się nie zaszczepiły

Pakistańska prowincja powiedziała w piątek, że zablokuje telefony komórkowe osobom, które odmawiają przyjęcia szczepionki na Covid-19.

  • Dzieje się to po tym, jak prowincja Sindh ogłosiła, że urzędnicy państwowi, którzy odmawiają szczepień, nie będą otrzymywać wynagrodzenia od lipca.

Trzecia fala zakażeń zaczęła się stabilizować w Pakistanie po tygodniach ostrych restrykcji, a w Pendżabie – najludniejszej prowincji kraju, która obejmuje największe miasto Lahore – zapotrzebowanie na szczepionki spadło.

„Na początku była to tylko propozycja, ale ludzie byli bardzo niezdecydowani, aby się zaszczepić, więc decyzja została podjęta,” powiedział Hammad Raza, rzecznik Departamentu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Pendżabie.

Powiedział, że państwowa agencja telekomunikacyjna zdecyduje, jak wdrożyć ten środek.

Ogólnokrajowa akcja szczepień w Pakistanie nasiliła się w ostatnich tygodniach, w większości dni podawano ponad 200 000 dawek, ale to tylko ułamek populacji 220 milionów ludzi. Podano już prawie 10,5 miliona dawek, a większość szczepionek dostarczyły Chiny.

„Poziom edukacji w Pakistanie jest niski. Ludzie rozprzestrzeniają również plotki i błędne informacje na temat szczepionek” – powiedział AFP Salman Haseeb, szef Pakistańskiego Stowarzyszenia Młodych Lekarzy.

„Więc kampanie informacyjne prowadzone przez rząd nie będą działać na krótką metę. Będą musieli wykorzystać prawo, aby zapewnić, że wszyscy się zaszczepią – czytamy”

Źródło: Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polski Ład. 12 tysięcy na dziecko już w 2022 roku!

Polski Ład. 12 tysięcy na dziecko już w 2022 roku!

Wybory w Rzeszowie. Miasto ma nowego prezydenta

Wybory w Rzeszowie. Miasto ma nowego prezydenta