fot. Twitter/ Mateusz Krzywousty
w

Paweł Tanajno zaatakował policjanta? Doszło do zatrzymania

Paweł Tanajno podczas sobotniego Strajku Przedsiębiorców został zatrzymany z zarzutem naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji. Trafił do aresztu. W internecie pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia.

Internet obiegła wiadomość, jakoby Paweł Tanajno, organizator Strajku i kandydat na prezydenta miał zaatakować jednego z policjantów. Co więcej, kontrowersje wywołuje niejednoznaczność sceny. Część internautów uważa, że Paweł Tanajno jest niesłusznie oskarżany, a cała sytuacja budzi spore wątpliwości.

Sprawdź również: Trzecia manifestacja i powstanie partii Strajk Przedsiębiorców

Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno – poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Stołeczna Policji.

Jednak najbardziej kontrowersyjnym momentem był bieg organizatora protestu w okolicach stacji metra Nowy Świat-Uniwersytet. Paweł Tanajno truchtem ruszył ulicami Warszawy i nawoływał do strajkujących. Co ważne, zwolnił, gdy wpadł na jednego z policjantów. Właśnie to przesądziło o oskarżeniu działacza.

Biegniemy! Biegniemy! [Wpada na policjanta] Żartowałem, nie będę biegał, nie mam kondycji. Niech pan nie zatrzymuje – żartował Tanajno.

To właśnie ruch ręki podczas kolizji z funkcjonariuszem ma być punktem zapalnym w dyskusji o zatrzymaniu przedsiębiorcy. Policja powołuje się na art. 222 kodeksu karnego:

Art. 222 § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas, lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Jawi się więc pytanie, czy strajkujący naruszył nietykalność cielesną policjanta. Sprawa jest w toku.

Sprawdź również: RPO o protestujących: Powinno nastąpić odmrażanie wolności zgromadzeń

Po sobotnim Strajku Przedsiębiorców Tanajno spędził noc w areszcie.

Źródło: Fakt24

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Otwarcie gospodarki pierwszym punktem MSP

  Otwarcie gospodarki od 1 lipca? Apel MSP

  Libertarianizm wejdzie do Białego Domu?

  Libertarianizm w Białym Domu? Partia wybrała kandydata