w , ,

PayPal: kupisz, sprzedaż kryptowaluty

pp

Reuters: PayPal Holdings Inc PYPL.O dołączył w środę do rynku kryptokurwalutowego, umożliwiając klientom kupno, sprzedaż i przechowywanie bitcoin i innych wirtualnych monet przy użyciu portfeli online.

Od początku 2021 roku, klienci PayPal będą mogli korzystać z kryptowalut, aby zrobić zakupy. Firma współpracuje z 26 milionami punktów, gdzie będzie można realizować krypto transakcję.

PayPal ma nadzieję, że serwis zachęci do korzystania z wirtualnych monet na całym świecie i przygotuje swoją sieć na nowe cyfrowe waluty, które mogą być rozwijane przez banki centralne i korporacje, powiedział w wywiadzie prezes i dyrektor generalny Dan Schulman.

Współpracujemy z bankami centralnymi i myślimy o wszystkich formach walut cyfrowych i o tym, jak PayPal może odegrać swoją rolę, komentuje prezes.

Amerykańscy posiadacze kont będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty w swoich portfelach PayPal w ciągu najbliższych tygodni, powiedziała firma. W pierwszej połowie 2021 roku planuje ekspansję na Venmo i niektóre kraje.

Inne firmy z głównego nurtu fintech, takie jak operator płatności mobilnych Square Inc SQ.N i Robinhood Markets Inc, pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać waluty kryptograficzne, ale uruchomienie systemu PayPal jest godne uwagi ze względu na jego ogromny zasięg.

Firma ta, z siedzibą w San Jose w Kalifornii, posiada 346 milionów aktywnych rachunków na całym świecie i w drugim kwartale zrealizowała 222 miliardy dolarów płatności.

Płatności w kryptowalutach w systemie PayPal będą rozliczane przy użyciu walut fiat, takich jak dolar amerykański, co oznacza, że handlowcy nie będą otrzymywać płatności w wirtualnych monetach, powiedziała firma.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

image 13 1

Lider Agrouni skuty przez policję. Rolnicy wciąż protestują przeciwko piątce Kaczyńskiego

netfli

Netflix traci subskrybentów