w ,

Pfizer podpisuje umowę wartą 5,3 mld dolarów z amerykańskim rządem na tabletki przeciwko COVID-19

Pfizer dobił targu z amerykańskim rządem

Pfizer podpisał umowę o wartości 5,29 mld dolarów z rządem USA na dostarczenie 10 mln opakowań doustnego leku przeciwwirusowego, który ma wykazywać skuteczność przeciwko COVID-19.

Doustny lek może być obiecującą nową bronią w walce z pandemią, ponieważ może być powszechnie stosowany w ramach wczesnego leczenia w domu, aby zapobiec hospitalizacji z powodu COVID-19.

Pfizer we wtorek złożył wniosek o amerykańską autoryzację leku Paxlovid i przekazał, że spodziewa się wyprodukować 180 000 opakowań do końca przyszłego miesiąca i co najmniej 50 milionów do końca 2022 roku.

„Ten obiecujący lek może pomóc przyspieszyć naszą ścieżkę wyjścia pandemii, oferując kolejne narzędzie ratujące życie ludziom, którzy zachorują na COVID-19„, powiedział Xavier Becerra, sekretarz Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych Stanów Zjednoczonych.

Pfizer - kurs akcji
Kurs akcji Pfizer w ostatnim miesiącu. Źródło: Google

Rynek już wcześniej pozytywnie zareagował na wieści o nowym leku. Wcześniej w tym miesiącu firma podała, że ich produkt zmniejsza o 89 proc. szanse na hospitalizację.

Wyniki wstępnych badań sugerują, że lek Pfizera jest skuteczniejszy od produktu Merck znanego pod nazwą Molnupiravir, który został pokazany w zeszłym miesiącu. Skuteczność tego drugiego określono na zaledwie 50 proc. szans na uniknięcie hospitalizacji. Niemniej jednak rząd USA podpisał kontrakt o wartości 2,2 mld dolarów na lek Molnupiravir .


Zobacz również: Turcja znów tnie stopy procentowe, pomimo szalejącej inflacji i dołującej liry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

turcja obniza stopy procentowe pomimo szalejacej inflacji

Turcja znów tnie stopy procentowe, pomimo szalejącej inflacji i dołującej liry

evergrande 3

Niewypłacalność Evergrande jest wysoce prawdopodobna, ocenia S&P