w

Pfizer w UK nie będzie ponosił odpowiedzialności za skutki uboczne

Brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej potwierdził, że firma Pfizer, odpowiedzialna za produkcję szczepionek, otrzymała ochronę prawną przed pozwami sądowymi jeśli szczepionka wywoła niepożądane działania. Dzięki takim działaniom administracyjnym, szczepionka przeciwko COVID-19 może zostać wdrożona już na dniach!

  • Ministrowie pracowali nad zmianą prawa, która zabezpiecza takie firmy jak Pfizer przeciwko pozwom od pacjentów w przypadku jakichkolwiek powikłań.
  • Szczepionka zostanie udostępniona wszystkim osobom powyżej 16 roku życia, ale nie będzie dostępna dla kobiet w ciąży ze względu na brak danych na temat tego, jak może ona wpłynąć na nie i na dziecko. Obecnie trwają badania nad tym zagadnieniem.

Szczepionka Pfizer/BioNTech została we wtorek dopuszczona do obrotu przez Agencję Regulacyjną ds. Leków i Produktów Ochrony Zdrowia na mocy rozporządzenia 174 Human Medicine Regulations 2012, które zezwala na stosowanie nielicencjonowanych leków w nagłych przypadkach, takich jak pandemia.

  • Skutkuje to również przyznaniem firmie Pfizer immunitetu cywilnego po zmianie przepisów przez rząd po krótkiej, trzytygodniowej konsultacji we wrześniu.

Na konferencji prasowej z dziennikarzami w środę Ben Osborn, dyrektor zarządzający firmy Pfizer w Wielkiej Brytanii, odmówił wyjaśnienia, dlaczego firma potrzebuje tego typu ochrony.

  • „W rzeczywistości nie ujawniamy żadnych szczegółów dotyczących któregokolwiek z aspektów tej umowy, a w szczególności klauzul dotyczących odpowiedzialności”

Zapytany o to, kiedy zostaną opublikowane pełne dane dotyczące badania klinicznego szczepionki, firma powiedziała, że nadal nad tym pracuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Unilever i czterodniowy tydzień pracy. Efektywność ponad tradycję?

Unilever i czterodniowy tydzień pracy. Efektywność ponad tradycję?

Codziennie pytam panią dyrektor – ile pieniędzy mamy? Czy damy radę do pierwszego? – opowiadał Rydzyk

Codziennie pytam panią dyrektor – ile pieniędzy mamy? Czy damy radę do pierwszego? – opowiadał Rydzyk