w

Pfizer w UK nie będzie ponosił odpowiedzialności za skutki uboczne

Pfizer w UK nie będzie ponosił odpowiedzialności za skutki uboczne

Brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej potwierdził, że firma Pfizer, odpowiedzialna za produkcję szczepionek, otrzymała ochronę prawną przed pozwami sądowymi jeśli szczepionka wywoła niepożądane działania. Dzięki takim działaniom administracyjnym, szczepionka przeciwko COVID-19 może zostać wdrożona już na dniach!

  • Ministrowie pracowali nad zmianą prawa, która zabezpiecza takie firmy jak Pfizer przeciwko pozwom od pacjentów w przypadku jakichkolwiek powikłań.
  • Szczepionka zostanie udostępniona wszystkim osobom powyżej 16 roku życia, ale nie będzie dostępna dla kobiet w ciąży ze względu na brak danych na temat tego, jak może ona wpłynąć na nie i na dziecko. Obecnie trwają badania nad tym zagadnieniem.

Szczepionka Pfizer/BioNTech została we wtorek dopuszczona do obrotu przez Agencję Regulacyjną ds. Leków i Produktów Ochrony Zdrowia na mocy rozporządzenia 174 Human Medicine Regulations 2012, które zezwala na stosowanie nielicencjonowanych leków w nagłych przypadkach, takich jak pandemia.

  • Skutkuje to również przyznaniem firmie Pfizer immunitetu cywilnego po zmianie przepisów przez rząd po krótkiej, trzytygodniowej konsultacji we wrześniu.

Na konferencji prasowej z dziennikarzami w środę Ben Osborn, dyrektor zarządzający firmy Pfizer w Wielkiej Brytanii, odmówił wyjaśnienia, dlaczego firma potrzebuje tego typu ochrony.

  • “W rzeczywistości nie ujawniamy żadnych szczegółów dotyczących któregokolwiek z aspektów tej umowy, a w szczególności klauzul dotyczących odpowiedzialności”

Zapytany o to, kiedy zostaną opublikowane pełne dane dotyczące badania klinicznego szczepionki, firma powiedziała, że nadal nad tym pracuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Unilever i czterodniowy tydzień pracy. Efektywność ponad tradycję?

Unilever i czterodniowy tydzień pracy. Efektywność ponad tradycję?

fitness silownie koronawirus

Norweskie badania mówią jasno: Zamykanie siłowni nie ma żadnego sensu!