w

Pięciu Koreańczyków straconych za krytykę polityki gospodarczej Kim Jong-Una

Pięciu pracowników Ministerstwa Gospodarki zostali rozstrzelani przez pluton egzekucyjny za krytykę polityki gospodarczej Korei Północnej, która pod względem ekonomicznym reprezentuje biedę. Dyktator wraz ze swoją propagandą stara się to ukryć i zamaskować na wszelkie sposoby.

0 NKOREA POLITICS WEATHER TYPHOON
KCNA VIA KNS/AFP via Getty Image

Korea Północna wciąż praktykuje karę śmierci przez rozstrzelanie co nie dziwi, ale można zostać rozstrzelanym za krytykę rządu i to już szokuje. Jak podaje DailyNK, ktoś doniósł o rozmowie pracowników w których krytykowali politykę Kim Jong – Una.

Panowie otwarcie mówili o potrzebie reformy przemysłowej w zmilitaryzowanym państwie narodowym, które produkuje niewiele dóbr konsumpcyjnych dla swoich zubożałych obywateli.

Urzędnicy najwyraźniej dyskutowali również o potrzebie dążenia Korei Północnej do współpracy zagranicznej w celu przezwyciężenia niszczycielskich sankcji handlowych.

Wyrazili również obawy, że stagnacja gospodarcza pogłębi się jeszcze bardziej, jeśli szybko nie nastąpi poprawa.

0 NKOREA POLITICS KIM
KCNA VIA KNS/AFP via Getty Image

Rozmowy dotarły do kierownictwa ministerstwa, a Ci poinformowali odpowiednie służby. Cały łańcuch działań doprowadził do wszczęcia wewnętrznego dochodzenia.

Mężczyźni byli uważani za wysoce kompetentnych urzędników. Zostali wezwani na spotkanie na którym ich aresztowano przez tajną policję i zmuszono, aby przyznali się do podważania reżimu.

Kara śmierci to nie wszystko. Ich rodziny zostały przeniesione do politycznego obozu więziennego (stacja 15) w Yodeok, Hamgyeongnam-do. Znany obóz w kraju dla dysydentów politycznych.

0 North Koreas youth and students wearing protective face masks hold an outdoor rally in protest of t
Połnocnokoreańska młodzież strajkująca przeciwko rozrzucanym ulotkom z Korei Południowej.

Generał Jang Song-thaek, prywatnie wuj dyktatora również został stracony przez pluton egzekucyjny. Kim podobno pokazywał głowę wuja innym urzędnikom ku przestrodze. Oprócz tego zostali straceni adiutanci generała razem z rodzinami.

0 North Korean soldiers march during a mil
AFP via Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

appleevent2020whattoexpect

Świat płonie, a przed nami kolejna premiera Apple.

Jak Chińczycy się śmieją z Polski. Asia Times: Polska dołączyła do wojny technologicznej z Chinami. Śmieją się też z ministra Kamińskiego.