w ,

W Nowym Jorku powstaje restauracja wyłącznie dla posiadaczy NFT. Gary Vaynerchuk współtwórcą

Jak mówią twórcy – Flyfish Club (FFC) to pierwszy na świecie prywatny klub gastronomiczny, w którym członkostwo jest nabywane na blockchainie jako Non-Fungible-Token (NFT). Członkowie społeczności będą mieli nieograniczony dostęp do prywatnej jadalni, która składać będzie się z tętniącego życiem koktajl-lounge, ekskluzywnej restauracji, kameralnej sali omakase oraz przestrzeni na zewnątrz.

Pierwszy na świecie prywatny klub gastronomiczny

Według twórców klub ma otworzyć się na początku 2023 roku. Posiadacze NFT będą mieli nieograniczony dostęp do różnego rodzaju jedzenia, w tym eksluzywnych potraw i drinków. Tokeny są już dostępne na największym rynku NFT, czyli OpenSea. Wyróżniamy dwa ich rodzaje:

  • Flyfish Club Member
  • Flyfish Omakase

Pierwsze NFT daje dostęp do prawie wszystkich możliwych benefitów. Droższy poziom gwarantuje ponadto możliwość skorzystania z 14-miejscowej sali sushi omakase. Najtańsza wejściówka do klubu kosztuje aktualnie 3,95 ethereum, co przy obecnym kursie daje 52325,88 PLN.

image 278
Źródło: OpenSea

Gary Vaynerchuk twórcą

Cały projekt jest stworzony przez grupę VCR (Gary Vaynerchuk, David Rodolitz, Josh Capon i Conor Hanlon). Jak podkreślają twórcy – zespół to grupa pasjonatów, którzy stoją za kilkoma znanymi konceptami kulinarnymi.

NFT to tylko narzędzie

W tym przypadku niewymienialne tokeny są tylko i wyłącznie narzędziem stojącym za modelem biznesowym. Od zarania dziejów istnieją ekskluzywne kluby, do których wejście kosztuje masę pieniędzy. Jednak technologia NFT znacznie upraszcza złożenie tego w całość.

Dla przykładu – jesteś posiadaczem NFT, mieszkasz w Nowym Jorku, masz dostęp do super klubu z wybitną kuchnią, wszystko jest ok. Jednak w jakimś momencie musisz przeprowadzić się do innego miasta, siłą rzeczy dostęp do klubu jest Ci niepotrzebny.

W starej ekonomii Twoje pieniądze mogłyby przepaść, a sama sprzedaż wejściówki do klubu byłaby trudna lub niemożliwa. W przypadku NFT możesz swoją wejściówkę sprzedać kolejnej osobie, często jeszcze na tym zarabiając. To rynek wycenia prawdziwą wartość bycia klubowiczem.


Zobacz także: INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD 40 LAT! CENY ROSNĄ W SZALONYM TEMPIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

inflacja w usa

Inflacja w USA najwyższa od 40 lat! Ceny rosną w szalonym tempie

metale przemyslowe

Ole Hansen: metale przemysłowe rozpoczynają rok mocnym uderzeniem dzięki sygnałom z Chin