w ,

Polski Ład: emeryci dostaną wyrównanie w lutym

Kolejne poprawki w Polskim Ładzie

Zaledwie 10 dni od wejścia w życie Polskiego Ładu, rząd zorganizował kolejną konferencję w celu przedstawienia rozwiązania mającego „naprawić” nowe prawo. „Dla emerytur w wysokości do 12,8 tys. zł Polski Ład będzie korzystny lub neutralny. Dla osób, które dostały w styczniu świadczenie ciut niższe, wyrównanie będzie w lutym” – zapewniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że nie trzeba składać w tej sprawie żadnych wniosków.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podkreśliła jednak, że dla prawie 94 proc. emerytów i ponad 98 proc. rencistów, którzy pobierają świadczenie w kwocie do 4,9 tys. zł brutto od stycznia wypłata na rękę jest wyższa. Wzrost wynosi o 1 zł do 180 zł.

Minister rodziny i polityki społecznej pytana dlaczego w 2022 r. nie będzie czternastej emerytury, stwierdziła, że była ona w 2021 r. wprowadzona jako świadczenie jednorazowe. Warto jednak dodać, że podczas kampanii wyborczej w 2019 r. prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że „w kolejnym roku już na stałe będzie czternasta emerytura”.

Od marca planowana jest waloryzacja emerytur. Minister Marlena Maląg poinformowała, że jej wysokość będzie zależeć od inflacji na koniec stycznia.


Fot. Twitter @MRiPS_GOV_PL

Zobacz również: TVP uważa, że inflacja to „wina Tuska”. Tak wygląda telewizja za Twoje podatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ole hansen analiza surowce

Surowce – na celowniku wzrost cen energii i rentowności amerykańskich obligacji

bill gates ursula von der leyen eu catalyst

Fundusz klimatyczny Billa Gatesa planuje zainwestować 15 mld dolarów w czyste technologie