w

Premier Tajlandii ukarany… za brak maseczki

fot: flickr.com

Premier Tajlandii ukarany!

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem władze Bangkoku zaostrzyły epidemiczne regulacje w stolicy Tajlandii.

  • Władze miasta na dwa tygodnie zamknęły też ponad 30 rodzajów obiektów, w tym salony masażu, kina i siłownie. Nieczynne są również m.in. publiczne parki, baseny i inne obiekty sportowe, kafejki internetowe, biblioteki, muzea i centra spa. Skrócono godziny działania sklepów i centrów handlowych oraz zakazano zgromadzeń większych niż 20-osobowe.

Biuro premiera Tajlandii Prayutha Chan-ochy opublikowało rano w mediach społecznościowych fotografię, na której szef rządu siedzi przy stole w czasie narady z grupą ekspertów. Rozmowy dotyczyły pozyskania dodatkowych szczepionek przeciwko COVID-19. Na zdjęciu premier jako jedyna osoba ma odsłoniętą twarz.

  • Z tego powodu doniesienie na policję złożył gubernator Bangkoku Aswin Kwanmuang, a po południu razem z funkcjonariuszami pojawił się w biurze generała. Jak donoszą miejscowe media premier Prayuth zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 6 tysięcy batów (około 720 złotych).

Przez wiele miesięcy Tajlandia nie notowała większych problemów

Bangkok od kilku dni notuje coraz więcej zakażeń koronawirusem. Liczba stwierdzanych przypadków, która przed tygodniem nie przekraczała 300 dziennie, w czasie minionego weekendu wzrosła do ponad tysiąca.

  • Tajlandia przez wiele miesięcy była jednym z krajów najlżej dotkniętych pandemią dzięki ograniczeniom w podróżach i sprawnemu izolowaniu chorych. Na początku kwietnia liczba zakażeń jednym z nowych wariantów koronawirusa zaczęła jednak gwałtownie rosnąć, co uznano za początek trzeciej fali infekcji.
  • W sobotę miejscowe służby medyczne poinformowały o wykryciu rekordowej liczby 2839 nowych zakażeń – najwięcej w stołecznym Bangkoku. Następnego dnia padł rekord zgonów: zmarło 11 osób chorych na Covid-19.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gowin o odmrożeniu gospodarki. Padł konkretny termin

Gowin o odmrożeniu gospodarki. Padł konkretny termin

Miejscowość Kantowo w gminie Kisielice, w powiecie iławskim - to jedno z nowych miejsc, gdzie służby weterynaryjne potwierdziły ognisko ptasiej grypy, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Ptasia grypa. Milionowe straty dla przedsiębiorców