w

Prezes Twittera przewiduje hiperinflację. „Najpierw w USA, później na całym świecie”

Prezes Twittera przewiduje hiperinflację:

Współzałożyciel Twittera i Square, oraz wielki zwolennik kryptowalut, ostrzega świat przed ogromną hiperinflacją, która jego zdaniem wkrótce ma nadejść.

  • Prezes Twittera i Square Jack Dorsey ostrzegł na swoim Twitterze przed hiperinflacją. Uważa on, że dotknie ona najpierw USA, a następnie rozleje się na cały świat.

Hiperinflacja zmieni wszystko” – stwierdził Amerykanin.

„To już się dzieje”

Inflacja nie jest już problemem krajów trzeciego świata. Z rosnącymi cenami zmagają się praktycznie wszyscy, nawet USA. Tweet ten pojawił się wraz z sytuacją, gdy inflacja w USA zbliża się do 30 letnich maksimów. Rosną obawy, że problem rosnących cen może być gorszy niż wszyscy przewidywali.

W piątek prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell przyznał również, że presja inflacyjna utrzyma się prawdopodobnie dłużej niż wcześniej oczekiwano, zauważając, że może ona trwać „nawet do przyszłego roku”. Szef banku centralnego dodał, że spodziewa się, iż Fed wkrótce zacznie wycofywać się z nadzwyczajnych środków, które zapewnił, aby pomóc gospodarce, a które zdaniem krytyków podsyciły bieg inflacji.

Dorsey przy okazji poruszenia tematu inflacji w USA zwrócił uwagę na rosnące znaczenie kryptowalut. Platforma Square, którą również zarządza dyrektor generalny Twittera, kupiła ostatnio ok. 3318 bitcoinów za łączną cenę 170 mln dolarów.


Zobacz także: Influencerzy reklamują “magiczne sposoby” na zarabianie. Chodzi o kryptowaluty i kursy z nimi związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podwyzka akcyzy na alkohol i papierosy

Podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy. Rząd liczy na miliardy wpływów

Chiny dążą do opracowania własnych układów scalonych – ale nie mogą się obejść bez zagranicznej technologii

Chiny dążą do opracowania własnych układów scalonych – ale nie mogą się obejść bez zagranicznej technologii