fot. Louis Velazquez/ Unsplash
w ,

Protesty w USA: Trump wycofuje Gwardię Narodową

fot. Louis Velazquez/ Unsplash

Protesty w USA wyraźnie wpływają na decyzje władz. W pewnym momencie Donald Trump wyprowadził na ulice Waszyngtonu Gwardię Narodową. Teraz prezydent wycofuje służby. 

Protesty w USA zdaniem prezydenta Trumpa tracą na sile. Jak zaznacza, w samym Waszyngtonie ostatniej nocy wyszło na ulice mniej osób, niż pierwotnie zakładano. Trump zaznacza jednak, że jeśli protesty w USA będą zagrażać ładowi społecznemu, Gwardia Narodowa wróci. 

Sprawdź również: Ameryka po śmierci George`a Floyda

Protesty były głównym powodem wniosku władz Dystryktu Kolumbii o wyprowadzenie na ulice służb porządkowych. 

Prezydent wydelegował kilka tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej i funkcjonariuszy innych formacji federalnych służb bezpieczeństwa. Gdy protestujący w Dystrykcie Kolumbii zmniejszyli skalę działań, burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser wezwała prezydenta do wycofania sił zbrojnych z miasta.

Protesty we wszystkich stanach kraju wybuchły zaraz po śmierci George’a Floyda. Mężczyzna zginął w wyniku interwencji policji. Został podduszony. Był wyłącznie podejrzanym w sprawie zapłacenia rzekomo fałszywym banknotem w jednym ze sklepów w Minneapolis.

Sprawdź również: Kwiecień był całkowitą katastrofą, która zostanie zapisana jako najgorszy miesiąc w historii amerykańskiej gospodarki

Źródło: Onet

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tczew: płacił kartą nieżyjącego ojca

  Tczew: Płacił kartą ojca, który nie żyje od 3 lat

  Minneapolis bez Departamentu Policji?

  Minneapolis likwiduje miejski Departament Policji