w

Przedsiębiorcy mają dość i otwierają swoje biznesy, bo inaczej zbankrutują

Pierwszy lockdown w kwietniu 2020 roku miał być potem, aby końcem roku wszystko wróciło w miarę do normy. Jednakże mamy kolejną powtórkę zamknięcia gospodarki mimo reżimu sanitarnego. Przedsiębiorcy mają dość.

Tarcza antykryzysowa, która miała uratować zamknięte biznesy nie jest wystarczająca. Możemy bazować na potężnych kwotach o których szumnie informuje rząd, ale rzeczywistość wygląda inaczej. Właściciele biznesów walczą o przetrwanie. Teraz idąc krok dalej.. otwierają się.

  • Centrum rozrywki Laser Factory jak również tor kartingowy Cartway z Zamościa postanowiły od dzisiaj wznowić swoją działalność. Pomimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń związanych z funkcjonowaniem tego typu obiektów, podjęto decyzję o ponownym otwarciu. Jak wyjaśnia właściciel Laser Factory, nie jest już w stanie czekać w nieskończoność na pomoc od państwa.
  • Przez cały okres pandemii firma nie otrzymała bowiem ani złotówki z tarcz antykryzysowych. Pomimo tego, nie zwolniono ani jednego pracownika. 
  • Właściciel Laser Factory Łukasz Moskal w rozmowie z Money.pl wyjaśniał, że decyzja o wznowieniu działalności jest ryzykowna i odważna, jednak nie ma innego wyjścia – jeżeli nie wznowi działalności może ogłaszać koniec biznesu.
Screenshot 242dc9f0d765884f9

To jednak nie koniec. Kolejny biznes postanawia iść na całość.

136980668 3815649271834286 6772882731284332834 o

W tym samym czasie: Obywatelskie nieposłuszeństwo. Tłumy na Kaszubskich stokach

Inflacja spada? Szacunek GUS za grudzień 2020

Inflacja spada? Szacunek GUS za grudzień 2020

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie