w ,

Przełom w sprawie piramid finansowych. Kolejni naganiacze z zarzutami – UOKiK

UOKiK stawia zarzutypropagowanie piramid finansowych.

Pod koniec grudnia 2020r. prezes UOKiK nałożył pierwszą, przełomową karę za naganianie na systemy typu piramida – chodziło o youtubera Damiana Żukiewicza. Tym razem, Tomasz Chróstny bierze się za kolejnych sprzedawców marzeń, którzy obiecywali złote góry i namawiali do „niesamowitych biznesów”.

„Pasywne”, dochody, niesamowite zwroty z inwestycji, beztroskie życie i szybkie samochody – na takich emocjach grają naganiacze. Dotychczas, byli bezkarni, ale UOKiK zaczyna interweniować.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił zarzuty trzem mężczyznom, którzy namawiali w internecie i podczas różnych wydarzeń do inwestowania w FutureNet, FutureAdPro lub przystępowania do sieci NetLeaders, są to:

  • Mateusz Gużda (dawniej „iPrime Consulting”
  •  Zbigniew Lemański (były członek rady nadzorczej i likwidator spółki B3Team S.A. z Wrocławia, w której członkiem zarządu był m.in. Damian Żukiewicz
  • Bartłomiej Żukiewicz (zawieszona działalność Bartłomiej Żukiewicz Investment z Wrocławia)

To systemy promocyjne typu piramida, a ich tworzenie, prowadzenie i propagowanie jest zakazane i uznawane za nieuczciwą praktykę rynkową, przedsiębiorcom grożą kary pieniężne – podaje UOKiK.

Mateusz Gużda, Zbigniew Lemański i Bartłomiej Żukiewicz propagowali co najmniej jeden z wymienionych systemów promocyjnych typu piramida: portal FutureNet, platformę reklamową FutureAdPro i/lub sieć NetLeaders – podaje UOKiK.

Bartłomiej Żukiewicz pisał na swojej stronie: Na moim przykładzie powiem Ci że na dzień dzisiejszy z zainwestowanych 3400 zł zrobiłem już 19 tys. i ta liczba z dnia na dzień się powiększa. Obecnie jestem wolny finansowo i mogę cieszyć się czasem wolnym z bliskimi. Pierwszą możliwością zarabiania większych pieniędzy w Futurenet są MATRYCE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trójmiasto: Policja chce cofnąć koncesję na alkohol dla lokali, które się otworzyły

Trójmiasto: Policja chce cofnąć koncesję na alkohol dla lokali, które się otworzyły

LOCKDOWN Z KARTONU: Od niedzieli możliwy całkowity lockdown

LOCKDOWN Z KARTONU: Od niedzieli możliwy całkowity lockdown