w

Raport Facebooka. Instagram jest szkodliwy i wpędza w kompleksy

Instagram jest szkodliwy:

Badania przeprowadzone przez Facebooka wykazały, że aplikacja Instagram jest szkodliwa dla milionów młodych użytkowników, zwłaszcza nastoletnich dziewcząt, u których pogarsza zaburzenia wizerunku własnego ciała – opisuje „Wall Street Journal”.

  • „32 proc. nastolatek twierdzi, że kiedy czują się źle ze swoim ciałem, Instagram pogarsza ich samopoczucie” – przekazano w marcu 2020 r. w wewnętrznej komunikacji Facebooka, do której dotarli dziennikarze „WSJ”.

Facebook od trzech lat prowadzi badania nad wpływem aplikacji do udostępniania zdjęć na miliony młodych użytkowników. Wielokrotnie badacze firmy odkrywali, że Instagram jest szkodliwy szczególnie dla nastoletnich dziewcząt.

„Pogarszamy zaburzenia wizerunku własnego ciała u jednej na trzy nastolatki” ; „Nastolatki winią Instagram za wzrost poziomu lęku i depresji” – konkludują badacze prezentując części raportu.

  • Jedna z prezentacji pokazała, że wśród nastolatków, którzy mieli myśli samobójcze, u 13 proc. użytkowników brytyjskich i 6 proc. użytkowników amerykańskich chęć odebrania sobie życia wzięła swój początek na Instagramie.

„Media społecznościowe nie są z natury dobre ani złe dla ludzi. Wielu uważa je za pomocne jednego dnia i problematyczne następnego. To, co wydaje się mieć największe znaczenie, to sposób, w jaki ludzie korzystają z mediów społecznościowych i ich stan umysłu, kiedy z nich korzystają” – komentuje badania na swoim blogu Instagram.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wzrost ceny gazu ziemnego głównym czynnikiem squeezeu na rynku uranu

Wzrost ceny gazu ziemnego głównym czynnikiem squeeze’u na rynku uranu

Salwador: Mieszkańcy protestują przeciwko bitcoinowi - płoną maszyny do obsługi kryptowaluty

Salwador: Mieszkańcy protestują przeciwko bitcoinowi – płoną maszyny do obsługi kryptowaluty