fot. Wikimedia Commons
w ,

Robert Lewandowski inwestuje. Wejdzie w… second-handy!

fot: wikimedia commons

Robert Lewandowski planuje zainwestować w nowy start-up. Zawodnik Bundesligi odważnie wchodzi w świat e-commerce. Będzie to nie lada gratka dla amatorów mody.

Lewandowski w start-upach

Aplikacja, której akcjonariuszem będzie Robert Lewandowski nazywa się Less i zadebiutowała 10 miesięcy temu. Platforma umożliwia swoim użytkownikom sprzedaż używanych ubrań online. Za projekt odpowiadają Mateusz Oleksiuk i Dawid Urban, anioł biznesu i współtwórca m.in. e-Smoking World czy Take&Go. Od dnia premiery Less pobrało 450 tys. użytkowników.

Robert Lewandowski wchodzi w świat start-upów
fot. Less.app

Popularność serwisu skusiła inwestorów. Wyłożyli na nią łącznie 12 mln zł. Robert Lewandowski nie jest jedynym, który zainteresował się projektem. Oprócz piłkarza w aplikację zainwestował również Krzysztof Pawiński, prezes Maspexu, a jednocześnie właściciel m.in. marek Lubella i Kubuś. Start-up wsparli także twórcy serwisu Siepomaga.pl oraz współtwórcy Allegro.

Sprawdź również: Mona Lisa wkrótce na wolnym rynku? Biznesmen proponuje układ

Głęboko w biznesie

Jednak przy okazji Less Robert Lewandowski nie debiutuje jako inwestor. Już wcześniej interesował się światem biznesu i wspomagał m.in. sieć Kaufland. To tam (w styczniu br. wyłącznie na niemieckich półkach) pojawiła się kawa sygnowana inicjałami RL9. Miesiąc później produkt trafił również do Polski.

Robert Lewandowski promuje autorską kawę.
fot. materiały prasowe

W sierpniu 2019 r. Robert Lewandowski stał się twarzą projektu RL9pro. Pomysł polegał na dystrybucji produktów przeznaczonych dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Początkowo spółka oferowała napój izotoniczny sygnowany inicjałami napastnika.

Sprawdź również: “Inteligentny Inwestor” Tradera21 w zestawie z ekskluzywnymi materiałami od VETO? Tak, to możliwe!

Niczym Gessler

Pod koniec października 2019 r. Lewandowski razem z Jackiem Trybuchowskim ogłosili prace nad ogromną restauracją zlokalizowaną w Browarach Warszawskich. Obiekt ma mieć powierzchnię 1,3 tys. mkw i rozpocząć swoją działalność w październiku 2020 r. Inwestycja pochłonęła 5 mln zł. Za te środki Robert Lewandowski planuje lokal z barem sportowym, restauracją, oraz salą przystosowaną do organizacji wydarzeń.

Robert Lewandowski wspólnikiem w branży restauracyjnej.
Jacek Trybuchowski fot. materiały prasowe

Ponadto, Robert Lewandowski inwestuje także w nieruchomości (udziały w LS Investments) oraz branżę kreatywną (RL Media i agencja PR Store9). W 2018 r. tygodnik Wprost notował piłkarza na 94. miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków (353 mln zł).

Źródło: mambiznes.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Niedziele handlowe wrócą do końca roku?

  Niedziele handlowe w pełnym zakresie? Negocjacje w RDS

  Idea Bank z nową mobilnością

  Idea Bank z Blikiem i nową mobilnością struktur