w

Rosja robi odwrót. Żołnierze opuszczą Ukrainę?

Moskwa – rosyjski minister obrony rozkazał w czwartek żołnierzom wrócić do swoich stałych baz po masowych ćwiczeniach na Krymie, w których wzięły udział dziesiątki okrętów wojennych, setki samolotów bojowych i tysiące żołnierzy.

  • Po obejrzeniu ćwiczeń rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił zakończenie manewrów i nakazał wojsku wycofanie wojsk biorących udział w manewrach na Krymie i zachodniej Rosji z powrotem do ich stałych baz.

„Uważam, że cele szybkiego sprawdzenia gotowości zostały spełnione” – powiedział Shoigu. „Żołnierze pokazali swoje zdolności obronne i zdecydowałem się zakończyć ćwiczenia w południowych i zachodnich okręgach wojskowych”.

  • Shoigu powiedział, że żołnierze powinni wrócić do swoich baz przed 1 maja, ale rozkazał również zachować ciężką broń rozmieszczoną w zachodniej Rosji w ramach ćwiczeń na kolejne masowe ćwiczenia wojskowe pod koniec tego roku.


ŹRÓDŁO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki „Die Welt” pisze o „wielkim umieraniu w Polsce”. Przypomina, że tygodniowa średnia liczba zgonów na milion mieszkańców wynosi 14 i jest tak wysoka, jak w Brazylii.

Niemiecka prasa: Polski system opieki zdrowotnej się załamał. „Wielkie umieranie”

W Stanach Zjednoczonych nadchodzi czas ogromnych zmian w systemie podatkowym. Według doniesień medialnych m.in. Bloomberga i New York Timesa w planach jest duża podwyżka podatku od zysków kapitałowych dla tych, którzy mają te zyski na poziomie przekraczającym milion dolarów.

USA: Dwukrotny wzrost opodatkowania! Czy Amerykanie przeniosą kapitał?