w

RTV Euro AGD otwarte – „jesteśmy sklepem spożywczym”

RTV Euro AGD otwarte podczas lockdownu.

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia, w ramach których sklepy z elektroniką w galeriach muszą zostać zamknięte. W centrach handlowych mogą działać tylko apteki, drogerie, sklepy spożywcze, salony prasowe i księgarnie.

I rzeczywiście, większość sklepów z elektroniką się zamknęło. Inaczej jest jednak w przypadku RTV Euro AGD.

  • Użytkowniczka portalu Wykop opisała, że przechodząc koło sklepu tej sieci w galerii handlowej w Pabianicach, zauważyła, że jest on zwyczajnie otwarty, a w środku znajduje się ok. 30 klientów.

Jako jedyni z całej galerii otwarci, gra muzyka, świecą światła, sprzedawcy z nosami nad maseczkami, a w środku ze 30 klientów. No bal na TITANICU. Jak to możliwe?

Z jej relacji wynika również, że kiedy podeszła i zapytała jednego ze sprzedawców, dlaczego sklep jest otwarty, usłyszała, że RTV Euro AGD to „też sklep spożywczy”.

  • Sprzedawca wskazał przy tym na… stojaki, na których znajdowały się paczki z kapsułkami kawy do ekspresu.

Biuro prasowe Euro-net stwierdziło, że wszystkie sklepy „działają zgodnie z obowiązującymi przepisami”, a niektóre placówki mają tak „zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem”.

  • Dodatkowo, część sklepów nie musi być zamknięta, ponieważ m.in sprzedaje „wyroby medyczne, które w naszym przypadku obejmują m.in. takie produkty, jak termometry, ciśnieniomierze, pulsoksymetry”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rząd przedstawi szczegóły pomocy dla branż objętych lockdownem w najbliższych dniach - mówiła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Dodała, że wsparcie zostanie rozszerzone o nowe branże według kodów PKD.

Olga Semeniuk: Będzie nowe wsparcie dla firm. Następne betonowe koło ratunkowe?

Obostrzenia mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia.

Rzecznik rządu: obecne obostrzenia mogą zostać z nami dłużej