w ,

Rząd Laosu będzie kopał bitcoina, aby zwiększyć przychody w budżecie

Rząd Laosu będzie kopał bitcoina:

Według raportu kambodżańskiej gazety Phnom Penh Post, rząd Laosu, południowo-wschodniego kraju azjatyckiego położonego pomiędzy Tajlandią a Wietnamem, spodziewa się uzyskać w przyszłym roku około 190 milionów dolarów dochodu z wydobycia bitcoinów.

„Przedstawiając [Zgromadzeniu Narodowemu] projekt planu budżetowego na 2022 rok na sesji, minister powiedział, że nowe źródło dochodów zwiększy prognozowane dochody na przyszły rok o 20 procent w porównaniu z celem na 2021 rok”, według raportu.

  • Według Phnom Penh Post, rząd Laosu planuje przeznaczyć wpływy z nowego źródła dochodów na „priorytetowe” programy.

„Obejmują one zwiększenie dodatków wspierających, aby pokryć koszty utrzymania urzędników i pracowników sił bezpieczeństwa, wydatki na walkę z pandemią Covid-19, a także spłatę długów” – czytamy w raporcie.

Całkowity dochód krajowy Laosu, który podobno stanowi 15% produktu krajowego brutto (PKB), ma wynieść około 2,8 miliarda dolarów w 2022 roku. Tak bynajmniej wynika ze słów ministra finansów, który przekazał tą informację Zgromadzeniu Narodowemu.

Całość programu pojawia się po tym, jak ustawodawcy upoważnili sześć firm do uruchomienia programu pilotażowego w celu wydobycia i handlu bitcoinami w Laosie. Jednak bank centralny kraju miał negatywne stanowisko wobec Bitcoin i kryptowalut w przeszłości.

Według raportu Phnom Penh Post, grupa banków i regulatorów technologii i finansów w Laosie pracuje teraz razem nad projektem przepisów dotyczących wydobycia i handlu bitcoinami.

  • Z tego miejsca warto dodać, że zwykli cywile w Laosie nie mogą legalnie wydobywać lub handlować kryptowalutami.

Zobacz także: Kryptowaluta nazwana imieniem Elona Muska rośnie ponad 4000% w październiku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mateusz moraiwecki lockdown koronawirus

Mateusz Morawiecki o lockdownie. „Nie rozważamy”

solana

Solana zyskuje w tym roku 17 000 proc. – oto co warto wiedzieć przed zainwestowaniem w konkurenta Ethereum