w

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Wracają targi, konferencje i wesela

Rząd luzuje obostrzenia?

Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie targów i konferencji z limitem 1 osoby na 15 m kw. – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas konferencji szef resortu zdrowia podsumowywał sytuację epidemiczną w Polsce.

„Pierwszy wniosek, to jest oczywiście taki, że sytuacja się zdecydowanie poprawia, a drugi wniosek, że to systematyczne luzowanie, z jakim mamy do czynienia od ponad półtora miesiąca, nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyśpieszania pandemicznego – cały czas mamy do czynienia ze spadkiem i to ze spadkiem, który ma wysoką dynamikę” – przekazał.

Kolejny element, gdzie również będzie obowiązywał ten limit, to są sale zabaw dla dzieci. One były do tej pory zamknięte – mówił dalej.

Bardzo ważnym elementem jest kwestia imprez i zgromadzeń. Od 6 czerwca zwiększamy limit do 150 osób. Do tej pory wynosił on 50 osób – podał minister.

Zmieni się też limit w środkach transportu zbiorowego – zostanie on zwiększony do 75 proc. obłożenia. Pasażerowie dalej zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa. 

Co ważne – do powyższych limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Niedzielski podkreślał, że szczepienia najlepiej chronią przed zakażeniem i co do tego nie mają wątpliwości liczni eksperci. – Poza tym chcemy zachęcać w ten sposób do szczepienia. Ono będzie przepustką, żeby uczestniczyć we wszystkich tych zdarzeniach – nadmienił.

Zobacz także: “Estoński CIT” w Polsce kompletną porażką. Do programu przystąpiło tylko 360 spółek – miało być 200 tysięcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

"Estoński CIT" w Polsce kompletną porażką. Do programu przystąpiło tylko 360 spółek

„Estoński CIT” w Polsce kompletną porażką. Do programu przystąpiło tylko 360 spółek – miało być 200 tysięcy

Saxo Bank wprowadza ofertą kryptowalutową

Saxo Bank wprowadza ofertą kryptowalutową