w

Rząd w Australii chce zakazać anonimowych komentarzy. „Media społecznościowe to pałac tchórzy”

Jak podaje Reuters – rząd Australii chce zakazać anonimowego komentowania w internecie. Rząd planuje zobowiązać właścicieli platform internetowych do ujawniania tożsamości użytkowników komentujących zamieszczane tam treści.

  • Ma to pozwolić na pociągnięcie do odpowiedzialności osób zniesławiających innych w internetowych komentarzach oraz temu zapobiegać.

Premier Australii stwierdził, że platformy, które nie ujawniają tożsamości osób, które publikują zniesławiające komentarze, powinny zostać pociągnięte za nie do odpowiedzialności.

Premier nazwał również media społecznościowe „pałacem tchórzy”. Ludzie mogą po prostu, nie mówiąc kim są, niszczyć komuś życie – komentuje.

Komentarze premiera Scotta Morrisona sugerują, że byłby on zwolennikiem pociągania firm, takich jak Facebook do odpowiedzialności za zniesławienie w odniesieniu do niektórych treści umieszczonych przez osoby trzecie.

W trakcie procedowania jest również ustawa, wprowadzająca kary, w tym więzienia, dla administratorów platform internetowych za promocję i udostępniania treści przedstawiających przemoc.


Źródło: Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Northvolt planuje zainwestować 750 mln dolarów

Przemiana energetyczna na świecie. Northvolt inwestuje ogromne pieniądze w rozwój baterii

Biurokracja ogranicza konkurencyjność? Tesla przenosi swoją siedzibę z Kaliforni do Texasu

Biurokracja ogranicza konkurencyjność? Tesla przenosi swoją siedzibę z Kalifornii do Teksasu