w

PILNE: RZĄD WPROWADZA OBOSTRZENIA! Utrudnienia m.in. na imprezach, w kościołach i siłowniach

Dzisiaj rano w rozmowie na antenie Radia Plus Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany został sztab kryzysowy... powodem spotkania była nowa odmiana wirusa i potencjalnie wprowadzenie obostrzeń, które niestety doszło do skutku.

Kolejna zima z obostrzeniami?

Jesteśmy w apogeum czwartej fali – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowy wariant – omikron – może być gamechangerem, czyli elementem, który zmienia to, co spodziewaliśmy się, że będzie w najbliższej przyszłości, to, jak będą przebiegały procesy pandemiczne. 

Powoli dynamika liczby zachorowań w IV fali się zmniejsza. Mamy dwa województwa, które obserwujemy bardzo wyraźne spadki: woj. lubelskie i podlaskie. Niepokoi nas sytuacja na Śląsku, gdzie dynamiki są duże – powiedział minister. Według rządu jest to powód, żeby wprowadzić pakiet alarmowy obostrzeń od 1 grudnia.

Pakiet alertowy obostrzeń

Rząd zdecydował się wprowadzić pakiet obostrzeń – w związku z nową odmianą koronawirusa.

1. uszczelnienie granic: ograniczenia lotów do i z 7 krajów: z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni bez opcji skrócenia jej testem.

2. podróżujący do Polski spoza Schengen – kwarantanna wydłużona z 10 do 14 dni. Po 8 dniach można zrobić test, który skróci kwarantannę.

3. gastronomia, kultura, obiekty sakralne: obiekty, w których dotąd istniał limit zapełnienia 75 proc. – od teraz będzie to 50 proc.

4. wesela, komunie, imprezy, dyskoteki – limit 100 osób.

5. wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi – limit 250 osób.

6. siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea i galerie sztuki, kongresy, konferencje, handel – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych

Regulacje te będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia. Osoby zaszczepione szczepionkami uznanymi w UE nie będą podlegać kwarantannie.


Zobacz także: Minister zdrowia – wprowadzenie obostrzeń możliwe od początku grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biomed lublin

Biomed-Lublin: koniec badań nad polskim lekiem na COVID-19. Kurs akcji runął

inflacja bije kolejne rekordy listopad odczyt

Rekordowa inflacja w listopadzie! NAJGORSZY ODCZYT OD PONAD 20 LAT