w ,

Salwador chce przyjąć bitcoina jako prawny środek płatniczy

Prezydent Salwadoru Nayiba Bukele chce, aby uznać bitcoin jako prawny środek płatniczy. W nagranym oświadczeniu pokazanym w sobotę, powiedział, że złoży projekt ustawy w przyszłym tygodniu.

Ustawa musi jeszcze zostać zweryfikowana przez zgromadzenie ustawodawcze kraju. Ale z populistyczną partią polityczną Bukele w zdecydowanej kontroli tego organu, zatwierdzenie wydawało się niemal pewne w sobotę po południu.

  • Zatwierdzenie ustawy prawdopodobnie uczyniłoby Salwador pierwszym narodem, który przyjął standard bitcoin.

Nie jeest jeszcze jasne, co bycie „pierwszym krajem bitcoin” będzie oznaczać dla niestabilnego fiskalnie i uciążliwie biednego narodu Ameryki Środkowej, gdzie 70% mieszkańców nie ma konta bankowego. Produkt krajowy brutto Salwadoru wyniósł 24,6 miliarda dolarów w 2020 roku, według Statista.

39-letni Bukele twierdził w nagranych uwagach, że jego plan przyniesie krótkoterminowe korzyści dla tysięcy nieubankowionych osób. Dodał również, że będzie on generował miejsca pracy.

39-letni Bukele twierdził w nagranych uwagach, że jego plan przyniesie krótkoterminowe korzyści dla tysięcy nieubankowionych osób. Twierdził również, że będzie on generował miejsca pracy.

ŹRÓDŁO: finance.yahoo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Donald Trump zbanowany z Facebooka na dwa lata!

Donald Trump zbanowany z Facebooka na dwa lata!

Opublikowano nowe rozporządzenie. Szczepienie dzieci 12+ i luzowanie obostrzeń

Opublikowano nowe rozporządzenie. Szczepienie dzieci 12+ i luzowanie obostrzeń