w ,

Salwador uchwalił ustawę o Bitcoinie. BTC prawnym środkiem płatniczym!

fot: Fsociety/ Wikimedia commons.

Salwador – BTC prawnym środkiem płatniczym!

Jakiś czas temu, urzędujący od dwóch lat 39-letni prezydent Salwadoru Nayib Bukele zapowiedział złożenie do Kongresu ustawy o Bitcoinie podczas poświęconej kryptowalutom konferencji „Bitcoin 2021” w Miami.

Wyjaśniał, że miałoby to poprawić dostęp Salwadorczyków do usług finansowych. Ponad 70 proc. mieszkańców kraju nie ma konta w żadnym banku, a także nie korzysta z żadnych finansowych rozwiązań alternatywnych wobec gotówki. A to sprawia, że nie są w stanie np. wykonywać czy przyjmować przelewów.

  • Tymczasem aż 20 proc. PKB Salwadoru to pieniądze przesyłane przez ludzi pracujących za granicą – głównie w USA. W sumie za chlebem wyjechało w świat ponad 2 mln Salwadorczyków, którzy pozostającym w kraju 6,5 mln rodaków przesyłają rocznie 4 mld dolarów. Kraj nie posiada również własnej waluty.

Powyższy problem miałoby rozwiązać wprowadzenie jako drugiego legalnego środka płatniczego Bitcoina, czyli istniejącej od 2009 r. wirtualnej kryptowaluty. „Kapitalizacja Bitcoina to 680 mld dolarów. Jeżeli 1 proc. tej kwoty zostałby zainwestowany w Salwadorze, zwiększyłoby to nasz PKB o 25 proc.” – napisał na Twitterze prezydent Bukele.

USTAWA PRZEGŁOSOWANA!

Ustawa o Bitcoinie została zatwierdzona przez większość w salwadorskim Kongresie – poinformował w środę Nayib Bukele, prezydent Salwadoru. Ustawa będzie obowiązywać za 90 dni od dzisiaj.

Zobacz także: Donald Trump atakuje Bitcoina! Były prezydent USA mówi, że BTC to SCAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Doszło do włamania na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Tajne informacje na rosyjskim Telegramie

Doszło do włamania na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Tajne informacje na rosyjskim Telegramie

USA: Teksas zakazuje wymagania "paszportów szczepionkowych"

USA: Teksas zakazuje wymagania „paszportów szczepionkowych”