w

Saxo Bank wprowadza ofertą kryptowalutową

  • Saxo Bank jako jeden z pierwszych banków oferuje bezproblemowy obrót głównymi kryptowalutami w ramach lewarowanych par na rynku spot
  • Bitcoinem, ethereum i litecoinem można handlować w parach z EUR, USD i JPY z poziomu jednego rachunku i bez konieczności zakładania portfela kryptowalutowego ani tzw. „zimnego portfela” (cold wallet)
  • Nowa oferta zapewnia klientom niezawodny, regulowany i przejrzysty dostęp do dywersyfikacji i hedgingu z wykorzystaniem najpopularniejszych kryptowalut

Saxo Bank, specjalista w zakresie transakcji i inwestycji online, wprowadza nową ofertę kryptowalutową, umożliwiając klientom handel bitcoinem, ethereum i litecoinem w powiązaniu z EUR, USD i JPY. Wszystko to jest możliwe z poziomu jednego rachunku i bez potrzeby zakładania portfela kryptowalutowego.

Nowa oferta, Crypto FX, uzupełnia obecne portfolio Saxo Banku, obejmujące 182 pary walutowe, które są dostępne za pośrednictwem wielokrotnie nagradzanych platform transakcyjnych SaxoTraderGO oraz SaxoTraderPRO.

Saxo Bank już od pewnego czasu oferuje swoim klientom dostęp do 40 różnych narzędzi do śledzenia kryptowalut (trackerów) i giełdowych instrumentów dłużnych (ETN), w przypadku których tegoroczny wolumen obrotu przekracza ten za cały 2020 rok (kiedy to wzrósł aż o 130%).

Połączenie walutowego rynku spot z ekscytującymi możliwościami kryptowalut

Klienci mogą handlować parami walutowymi Crypto FX w standardowych godzinach sesji rynku forex, czyli od niedzieli wieczór do piątku wieczór, z możliwością otwierania zarówno długich, jak i krótkich pozycji w trzech głównych kryptowalutach.

Należy podkreślić, że są to walutowe instrumenty pochodne podążające za ceną bazowej kryptowaluty. Z uwagi na zmienny charakter tych instrumentów, klienci detaliczni mogą stosować dźwignię finansową wynoszącą 2:1, natomiast klienci profesjonalni – 3:1.

Saxo Bank opracował unikalną ofertę, zapewniającą dostęp do rozwijającego się rynku kryptowalut w elastyczny, bezpieczny i bezproblemowy sposób, z poziomu jednego rachunku w banku posiadającym niezbędne licencje oraz bez potrzeby zakładania portfeli kryptowalutowych lub tzw. „zimnych portfeli” (cold wallet). Oferta ta łączy aspekty tradycyjnych finansów ze światem kryptowalut, co naszym zdaniem jest zgodne z kierunkiem, w którym podążać będzie rynek, ponieważ przyciągnie zarówno traderów detalicznych, jak i instytucje finansowe – powiedział Stanislav Kostyukhin, Commercial Owner – Trader Segment w Saxo Banku.

– Naszym celem jest dostarczenie produktu, który oferuje bezpieczeństwo i łatwość użytkowania, zwykle kojarzone z bardziej dojrzałymi klasami aktywów, w połączeniu ze zmiennością i dynamiką bitcoina, ethereum i litecoina, umożliwiając klientom handel z wykorzystaniem zarówno długich, jak i krótkich pozycji na szybko rozwijającym się rynku kryptowalut – dodał Kostyukhin.

– Crypto FX zapewnia takie korzyści dzięki naszemu trzydziestoletniemu doświadczeniu jako wiodącego podmiotu w zakresie transakcji i inwestycji, łącząc tradycyjne zalety pary walutowej z ekscytującymi możliwościami kryptowalut – mówi Stanislav Kostyukhin.

Więcej informacji na temat kryptowalutowej oferty Saxo znajduje się na stronie https://www.home.saxo/pl-pl/products/crypto.

Grupa kapitałowa Saxo Bank

Grupa kapitałowa Saxo Bank jest wiodącym specjalistą z segmentu fintech, który łączy ludzi z okazjami inwestycyjnymi na światowych rynkach kapitałowych. Wizja Saxo jako światowego lidera w dziedzinie transakcji i inwestycji z wykorzystaniem różnorodnych aktywów zakłada umożliwienie klientom realizacji ich aspiracji finansowych i wywieranie wpływu na otoczenie.

Założony w Kopenhadze w 1992 r. Saxo jako jedna z pierwszych instytucji finansowych stworzył internetowe platformy transakcyjne oferujące zwykłym inwestorom te same narzędzia i dostęp do rynku, co profesjonalnym traderom, dużym instytucjom i zarządzającym funduszami. W ramach najbardziej innowacyjnego i najlepszego wyboru dla klientów, Saxo oferuje szeroki dostęp do globalnych rynków kapitałowych we wszystkich klasach aktywów, z możliwością obrotu ponad 40 000 instrumentami w ponad 20 wersjach językowych za pośrednictwem jednego rachunku z depozytem zabezpieczającym.

Grupa kapitałowa Saxo Bank zawarła ponadto partnerstwo z ponad 120 instytucjami finansowymi, by wspierać doświadczenia inwestycyjne ich klientów dzięki należącej do Grupy technologii otwartej bankowości. Bez względu na to, czy ma to miejsce za pośrednictwem inwestycji, czy też ich efektu, Saxo dostarcza swoim klientom i partnerom narzędzia, platformy i wiedzę umożliwiające im wywieranie wpływu na otoczenie.

Grupa kapitałowa Saxo Bank posiada cztery licencje bankowe i podlega odpowiednim regulacjom na całym świecie. Z aktywami klientów o łącznej wartości ponad 45 mld euro, Saxo jest globalną spółką z obecnością na lokalnych rynkach, zatrudniającą ponad 2 100 osób w swoich centrach finansowych, w tym w Londynie, Singapurze, Amsterdamie, Zurychu, Dubaju, Szanghaju, Hongkongu i Tokio. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.home.saxo

SAXO.BANK (Najlepszy dla spekulacji): KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Wracają targi i konferencje

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Wracają targi, konferencje i wesela

Firmy muszą oddać środki z tarczy finansowej. Już 7 tys. decyzji

Firmy muszą oddać środki z tarczy finansowej. Już 7 tys. decyzji