Wszyscy chcą zarobić na fali sukcesu SHIBA
O ewenemencie Shiba Inu pisaliśmy już wiele razy. Jest to memowa kryptowaluta, która wokół siebie zebrała gigantyczną społeczność. Możemy powiedzieć, że jest to symbol 2021 roku. Na fali sukcesu tej kryptowaluty narodziło się wielu „Shiba milionerów”, czyli ludzi, którzy zarobili ogromne pieniądze, często przez przypadek. Stopy zwrotu jakie mogliśmy obserwować wychodzą daleko poza wyobraźnię.
Po pierwsze, na bazie tego sukcesu powstaje masa nowych projektów, które również chcą podbić rynek, tak jak zrobiła to Shiba. Po drugie, oszuści wyczuli tutaj interes, tworząc różnego rodzaju SCAMy mające na celu oszukać inwestorów. Przed tym ryzykiem ostrzega również zespół twórców samej kryptowaluty.
- Aktualna cena Shiba Inu to 0,00003885 USD, co daje 68781799.8% zwrotu od jej najniższego historycznego poziomu, który obserwowaliśmy 28 listopada 2020 roku.
Zobacz także: Inwestor kupił shiba inu za 8 tys. dolarów… teraz jego środki są warte 5,7 mld dolarów
Zespół Shiba Inu ostrzega przed oszustwami
Zespół stojący za kryptowalutą meme Shiba Inu (SHIB) wydał publiczne ostrzeżenie przed trwającymi oszustwami internetowymi, które są skierowane głównie do inwestorów w altcoiny, a konkretniej do zainteresowanych tokenami SHIB.
- Ostrzeżenie o oszustwie pojawiło się w formie tweeta, w którym opisano różne metody wykorzystywane do oszukiwania niczego niepodejrzewających ofiar ze społeczności Shiba Inu.
Fałszywe grupy Telegramowe
Jak czytamy – w sieci krążą linki do fałszywych grup telegramowych, które nie mają nic wspólnego ze społecznością SHIBA.
Jedną z typowych już metod używanych do kontaktowania się z potencjalnymi ofiarami jest podszywanie się pod oficjalne konta. Dodatkowym narzędziem do przeprowadzenia procederu są hashtagi, takie jak #shib #shibarmy #leash #shibaswap i #bone.
- Jak podkreślił zespół Shiba Inu – społeczność nie oferuje żadnych promocji, w tym airdropów, bonusów czy prezentów. Nie nadchodzą również żadne wielkie eventy. Bądźcie ostrożni.
Bezpieczeństwo i klucze prywatne
W filmie widzimy również ostrzeżenie dotyczące samego bezpieczeństwa naszej inwestycji. Zespół podkreśla, żeby nie dzielić się z nikim swoimi kluczami do portfela, danymi uwierzytelniającymi, hasłami oraz mailami.
Oprócz tego, dodano, żeby nie wysyłać oszustom żadnych kryptowalut oraz nie wchodzić na żadne grupy. Zespół sugeruje blokowanie i zgłaszanie tego typu kont oszustów.
Zobacz także: Memowa kryptowaluta Shiba Inu spadła prawie 50% od historycznego maksimum. Koniec “psiej passy”?