w

Siłownie i restauracje otworzą się wcześniej… O JEDEN DZIEŃ

Siłownie i restauracje otworzą się wcześniej?

Dzisiejszego dnia odbyła się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia. Rząd zrewidował swoje plany odmrażania gospodarki, przyśpieszając zgody na otwarcie kin, teatrów, restauracji i siłowni.

  • Kultura zacznie przyjmować swoich klientów 8 dni wcześniej, restart branży gastronomicznej i fitness został przyspieszony symbolicznie o 24 godziny…

Warto zauważyć, że lato jest okresem, kiedy klientów korzystających z usług siłowni i fitness jest coraz mniej – ludzie przenoszą się na zewnątrz. Okres, który dla branży jest najlepszy, został stracony, obiekty muszą czekać do zimy.

  • 24 godziny zostały odjęte także od lockdownu gastronomii wewnętrznej. Ogródki gastronomiczne mogą ruszyć 15 maja 2021 – część z nich otworzy się już minutę po północy – na przyjmowanie klientów we wnętrzu lokali restauratorzy będą musieli poczekać już nie do 29, a do 28 maja 2021.

Warunkiem uruchomienia jest przestrzeganie przez gastronomię limitu udostępniania maksymalnie połowy posiadanych miejsc – zajęty może być co drugi stolik. Zapewniony musi być także dystans 1,5 metra pomiędzy poszczególnymi stołami.

ZOBACZ TAKŻE: Giełda BitBay sprzedana? Sylwester Suszek odchodzi z firmy

Ethereum w czołówce pomimo ograniczeń

Ethereum w czołówce pomimo ograniczeń

Sondaż CBOS: Polacy oceniają TVP coraz gorzej!

Sondaż CBOS: Polacy oceniają TVP coraz gorzej!