w

Siłownie i restauracje otworzą się wcześniej… O JEDEN DZIEŃ

Siłownie i restauracje otworzą się wcześniej?

Dzisiejszego dnia odbyła się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia. Rząd zrewidował swoje plany odmrażania gospodarki, przyśpieszając zgody na otwarcie kin, teatrów, restauracji i siłowni.

  • Kultura zacznie przyjmować swoich klientów 8 dni wcześniej, restart branży gastronomicznej i fitness został przyspieszony symbolicznie o 24 godziny…

Warto zauważyć, że lato jest okresem, kiedy klientów korzystających z usług siłowni i fitness jest coraz mniej – ludzie przenoszą się na zewnątrz. Okres, który dla branży jest najlepszy, został stracony, obiekty muszą czekać do zimy.

  • 24 godziny zostały odjęte także od lockdownu gastronomii wewnętrznej. Ogródki gastronomiczne mogą ruszyć 15 maja 2021 – część z nich otworzy się już minutę po północy – na przyjmowanie klientów we wnętrzu lokali restauratorzy będą musieli poczekać już nie do 29, a do 28 maja 2021.

Warunkiem uruchomienia jest przestrzeganie przez gastronomię limitu udostępniania maksymalnie połowy posiadanych miejsc – zajęty może być co drugi stolik. Zapewniony musi być także dystans 1,5 metra pomiędzy poszczególnymi stołami.

ZOBACZ TAKŻE: Giełda BitBay sprzedana? Sylwester Suszek odchodzi z firmy

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. „Okres, który dla branży jest najlepszy, został stracony, obiekty muszą czekać do zimy.”

    Spokojnie, na jesień znowu się zamknie, bo nadejdzie akurat siedemnasta fala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełda BitBay sprzedana? Sylwester Suszek odchodzi z firmy

Giełda BitBay sprzedana? Sylwester Suszek odchodzi z firmy

Sondaż CBOS: Polacy oceniają TVP coraz gorzej!

Sondaż CBOS: Polacy oceniają TVP coraz gorzej!