w

Strajk rolników, AgroUnia: w najbliższych tygodniach sparaliżujemy cały kraj

W ciągu czterech tygodni nastąpi paraliż i blokady dróg w całym kraju – zapowiedział w czwartek lider Agrounii Michał Kołodziejczak podczas protestu rolników, którzy od środy wstrzymują ruch na dk nr 12 w okolicach Rękoraja (Łódzkie), domagając się spotkania z premierem.

  • Już wcześniej rolnicy grozili, że przeniosą się w bardziej strategiczne miejsca. Była m.in. mowa o blokowaniu Warszawy.

„Premier jest tchórzem; myśli, że my się zmęczymy i nic nie będzie się działo. My zapowiadamy, w ciągu maksymalnie czterech tygodni – podejrzewam, że uda się to zrobić szybciej, ale musimy dać sobie trochę czasu – paraliż całego kraju. Będą blokady w całym kraju. Już teraz staramy się w pełni legalnie zgłosić wjazd traktorów do Warszawy” – ogłosił w czwartek lider Agrounii podczas konferencji prasowej zorganizowanej w miejscu trwającego od wczoraj protestu rolników.


W pierwszym dniu demonstracja polegała na postoju na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Rękoraj na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Srockiem kilkudziesięciu ciągników i osób z transparentami: „Wojna o wieś” i „Politycy niszczą polską wieś”.

  • W czwartek rano protestujący przenieśli się kilkaset metrów dalej na rondo, na którym krzyżują się drogi krajowe nr 12 i nr 91 oraz droga ekspresowa S8.

FOT: Michał Kołodziejczak. Mat. pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czesi po raz kolejny podnoszą stopy procentowe. NBP nadal bez reakcji, choć inflacja rośnie

Czesi po raz kolejny podnoszą stopy procentowe. NBP nadal bez reakcji, choć inflacja rośnie

HIPERINFLACJA: Wenezuelczycy nie będą już milionerami? Kraj skreśli 6 zer ze swojej waluty!

HIPERINFLACJA: Wenezuelczycy nie będą już milionerami? Kraj skreśli 6 zer ze swojej waluty!