w

Szkoły protestują. Uczniowie nie chcą wracać do nauki stacjonarnej

Powrót do szkół od września 2021 – to główny postulat petycji Protestu uczniowskiego. Pod dokumentem podpisało się już blisko 425 tys. osób.

Protest Uczniowski to grupa młodzieży, która działa w mediach społecznościowych. Najpierw zbierała podpisy m.in. w sprawie zmian na egzaminach ósmoklasisty, a gdy ich postulaty zostały zrealizowane (w zeszłym tygodniu minister Czarnek poinformował m.in. że w 2022 roku nie będzie czwartej części egzaminu), teraz zajęli się kwestią powrotu do szkół.

Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty – uważają autorzy petycji.

Chcielibyśmy by nasz głos, głos wszystkich uczniów został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy – apelują.

  • Przekonują, że uczniowie są „zestresowani sprawdzaniem zeszytów, notatek lub że po powrocie będą musieli od nowa pisać sprawdziany w niepokoju i stresie”. I wzywają do podpisania się pod dokumentem – jak na razie postulat powrotu do szkół od września podpisało blisko 415 tys. osób.
  • Petycja Protestu Uczniowskiego dotyczy również uczniów klas ponadpodstawowych.
powrot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policja zapowiada zmasowane kontrole na majówkę

Wyjazd na majówkę? Sanepid zapowiada zmasowane kontrole

PILNE: Parlament Europejski przegłosował paszporty szczepionkowe!

PILNE: Parlament Europejski przegłosował paszporty szczepionkowe!