w

Ta dziewczyna utrzymuje się z projektowania domów w „Simsach”. Ile zarabia?

Zaprojektowała i zbudowała samodzielnie ponad 80 domów, pomimo braku formalnych kwalifikacji! Wszystkie apartamenty za które jej zapłacono, powstały bowiem w wirtualnym świecie gry The Sims 4.

  • The Sims 4 to popularna gra symulacyjna, w której gracze sterują życiem wirtualnych ludzi, tzw. simów. Cała seria sprzedała się w blisko 200 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Katharina Dahringer, lat 25, grała w „The Sims” od dziecka i przyznaje, że w młodości nie śniło jej się, że w końcu będzie zarabiać pieniądze na studia, budując wirtualne domy dla klientów z całego świata.

Jest to [dla mnie] ważny dodatkowy dochód. (…) nigdy wcześniej bym nie pomyślała, że będę na czymś takim zarabiać.

Domy które projektuje kobieta, w zależności od stopnia trudności i szczegółowości projektu kosztują do 250 euro (ok. 1150 zł) za budynek.

obraz 46
źródło: Instagram.com/katesimblr

Skąd się wziął pomysł na budowanie domów w grze?

Całe przedsięwzięcie zaczęło się, gdy jej przyjaciel zaczął grać w „Sims” na platformie mediów społecznościowych Twitch, w styczniu 2020 roku. Wówczas Katharina, zaoferowała zbudować dla niego dom.

  • Kiedy inni ludzie zobaczyli go [dom], byli zaintrygowani, więc otworzyłam konto na Instagramie, aby podzielić się swoimi projektami.

W październiku i listopadzie, pojawili się pierwsi klienci, którzy pragnęli, aby zaprojektowała ich wirtualne apartamenty za opłatą.

  • Od tego czasu zbudowała ponad 80 domów, willi, barów i kin, które przyniosły jej dodatkowo od 400 do 900 euro miesięcznie.

Chociaż zajęcie wydaje się proste i przyjemne, jest bardzo czasochłonne. Kobieta, jednak poświęciła się tej czynności na dobre, i ciągle rozwija swój nietypowy biznes.

„Spędzam od 30 do 55 godzin tygodniowo na budowaniu domów w grze 'The Sims 4′. Stawka godzinowa jest obecnie wciąż bardzo niska, ale jestem coraz szybsza. Mam nadzieję, że mój mały biznes 'Katesimblr’ nadal będzie się rozwijał. Zawsze było dla mnie ważne, aby zbudować prawdziwy dom, w którym czuć się będziesz komfortowo i bezpiecznie”.

Gracze mogą zamówić żywe koncepcje artystyczne Dahringer za pośrednictwem platformy online Patreon, gdzie jeden dom kosztuje około 8 euro, a pakiet czterech domów kosztuje 25 euro.

obraz 45
źródło: Strona autorki. https://katesimblr.wixsite.com

Źródło: Bild.de

Przeczytaj również: Warren Buffett obchodzi 91 urodziny. TOP 10 cytatów wyroczni z Omaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chiny walczą z grami komputerowymi. Dzieci będą mogły grać zaledwie 3 godziny tygodniowo

Chiny walczą z grami komputerowymi. Dzieci będą mogły grać zaledwie 3 godziny tygodniowo

GUS podał szybki odczyt inflacji za sierpień. Jest bardzo źle!

GUS podał szybki odczyt inflacji za sierpień. Jest bardzo źle!