w

Tesco w Polsce sprzedane. Transakcja zamknięta

Tesco w Polsce sprzedane – jest zgoda UOKiK.

Wiadomość, że Tesco wycofuje się z Polski obiegła kraj już w w tamtym roku. W czerwcu 2020r. Netto zawarło z Tesco porozumienie o zakupie polskiej części biznesu, ale potrzebna była jeszcze zgoda UOKiK i sfinalizowanie transakcji.

  • Proces ten został właśnie zakończony, Salling Group może przejąć 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne objęte umową.
  • Prezes UOKiK 12 marca wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group – właściciela sklepów Netto. Koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji – czytamy.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Teraz zaczyna się dla nas prawdziwa praca – dodaje Janusz Stroka.

  • Netto podkreśliło, że będzie starało się utrzymać obecne zatrudnienie w przejmowanych sklepach, zachęcając pracowników do pozostania w pracy na swoich stanowiskach.

O całej sytuacji poinformował również Per Bank – CEO Salling Group, czytamy, że pieniądze zostały już przelane i transakcja dobiegła końca, teraz pozostaje tylko ciężka praca – dodał. Wartość transakcji, którą zaakceptował UOKiK wyceniana jest na około 900 milionów złotych.

Dziś kończy się historia Tesco w Polsce, ale mamy nadzieję, że nasz wkład w rozwój branży nie zostanie zapomniany. Zakupy przez Internet, sklepy 24/7, kasy bezobsługowe: przecieraliśmy szlaki dla nowoczesnego handlu, jakim jest obecnie. Zmienialiśmy się, by służyć Polakom lepiej, każdego dnia.

Komunikat Tesco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akcje spółek z branży turystycznej – czy to już czas?

Akcje spółek z branży turystycznej – czy to już czas?

Interwencja w klubie Face2Face: Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko policji

Interwencja w klubie Face2Face: Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko policji