w

Tesco w Polsce sprzedane. Transakcja zamknięta

Tesco w Polsce sprzedane. Transakcja zamknięta

Tesco w Polsce sprzedane – jest zgoda UOKiK.

Wiadomość, że Tesco wycofuje się z Polski obiegła kraj już w w tamtym roku. W czerwcu 2020r. Netto zawarło z Tesco porozumienie o zakupie polskiej części biznesu, ale potrzebna była jeszcze zgoda UOKiK i sfinalizowanie transakcji.

  • Proces ten został właśnie zakończony, Salling Group może przejąć 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne objęte umową.
  • Prezes UOKiK 12 marca wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group – właściciela sklepów Netto. Koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji – czytamy.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Teraz zaczyna się dla nas prawdziwa praca – dodaje Janusz Stroka.

  • Netto podkreśliło, że będzie starało się utrzymać obecne zatrudnienie w przejmowanych sklepach, zachęcając pracowników do pozostania w pracy na swoich stanowiskach.

O całej sytuacji poinformował również Per Bank – CEO Salling Group, czytamy, że pieniądze zostały już przelane i transakcja dobiegła końca, teraz pozostaje tylko ciężka praca – dodał. Wartość transakcji, którą zaakceptował UOKiK wyceniana jest na około 900 milionów złotych.

Dziś kończy się historia Tesco w Polsce, ale mamy nadzieję, że nasz wkład w rozwój branży nie zostanie zapomniany. Zakupy przez Internet, sklepy 24/7, kasy bezobsługowe: przecieraliśmy szlaki dla nowoczesnego handlu, jakim jest obecnie. Zmienialiśmy się, by służyć Polakom lepiej, każdego dnia.

Komunikat Tesco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Akcje spółek z branży turystycznej – czy to już czas?

Akcje spółek z branży turystycznej – czy to już czas?

Interwencja w klubie Face2Face: Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko policji

Interwencja w klubie Face2Face: Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko policji