w ,

Tesla przekracza 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej

Tesla w klubie dolarowych bilionerów

Spółka Elona Muska przekroczyła 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej, a stało się to za sprawą największego zamówienia w historii spółki – 100.000 elektrycznych samochodów dla firmy Hertz.

  • The Hertz Corporation, jednostka zależna Hertz Global Holdings Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem samochodów, które działa w blisko 150 państwach na całym świecie

Akcje Tesli wzrosły do nieco ponad 1036 dolarów, osiągając rekordowy poziom po otrzymaniu zamówienia. Dodatkową przyczyną wzrostu cen była wiadomość o tym, że Model 3 stał się pierwszym pojazdem elektrycznym, który osiągnął szczyt miesięcznej sprzedaży nowych samochodów w Europie.

tesla
Kurs akcji Tesli. Źródło: Google

Informacja od największej amerykańskiej spółki wypożyczającej samochody pojawiła się w momencie, gdy firma Elona Muska zmaga się z zaległościami w realizacji zamówień na swoje pojazdy.

Tymczasowy dyrektor generalny Hertz – Mark Fields powiedział, że zamówienie obejmie przede wszystkim pojazdy Model 3. Klienci Hertz będą mogli wynająć Teslę już od listopada, a firma będzie miała 3000 ładowarek na 65 rynkach do końca 2022 roku.

„Absolutnie wierzymy, że będzie to dla nas przewaga konkurencyjna” – powiedział Fields o zamówieniu Tesli, które ma zostać dostarczone do końca 2022 roku. „Chcemy być liderem w dziedzinie mobilności. […] Zdobywanie doświadczeń klientów z pojazdami elektrycznymi jest dla nas absolutnym priorytetem.”

hertz kurs akcji
Kurs akcji Hertz w ostatnich pięciu dniach. Źródło: Google

Spółka ma około 450.000 pojazdów na całym świecie. Dyrektor generalny przekazał również, że Hertz będzie współpracować z innymi producentami samochodów elektrycznych w przyszłości.

Najbardziej wartościowy producent samochodów na świecie dołączył tym samym do elitarnego klubu, w którym znajdują się Apple, Microsoft, Aramco, Alphabet i Amazon.


ŹRÓDŁO: Reuters


Zobacz również: Chiny dążą do opracowania własnych układów scalonych – ale nie mogą się obejść bez zagranicznej technologii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hsbc

Bank HSBC zanotował 76 procentowy wzrost zysku w III kwartale

daniel obajtek ceny paliw

Daniel Obajtek: Gdyby nie działania rządu i Orlenu, ceny paliw przekroczyłyby 7 zł