Elon Musk fot. Wikimedia Commons
w , , , ,

Tesla – zysk czwarty kwartał z rzędu

Przychody Tesli osiągnęły 6,04 mld USD w ciągu kwartału. Tesla podała również swój pierwszy pełny rok rentowności w oparciu o GAAP, co oznacza, że może być teraz rozważana do włączenia do indeksu S&P 500.

image 23

W środę ogłoszono, że Tesla zbuduje swoją kolejną fabrykę niedaleko Austin w Teksasie. Firma planuje przeznaczyć swoją fabrykę samochodów Fremont w Kalifornii na produkcję samochodów Model S i Model X dla wszystkich rynków, a także na produkcję samochodów Model 3 i Model Y dla zachodniej części Ameryki Północnej. Fabryka w Teksasie, jak powiedział Musk, zostanie wykorzystana do produkcji produkowanych przez firmę samochodów Cybertruck, Semi oraz Model 3 i Model Y dla wschodniej części Ameryki Północnej.

Jak opowiada dyrektor finansowy, Zachary Kirkhorn, aby jednak osiągnąć długoterminową rentowność, firma dąży do obniżenia kosztów produkcji pojazdów i zarabiania z czasem więcej pieniędzy na oprogramowaniu, a mianowicie na opcji Full Self-Driving.

image 25

Firma osiągnęła również lepsze od oczekiwanych wyniki w produkcji i dostawie pojazdów w drugim kwartale, co spowodowało gwałtowny wzrost cen akcji Tesli. W lipcu akcje Tesli wzrosły do tej pory o ponad 50%, przyczyniając się do ponad trzykrotnego wzrostu kursu akcji w ciągu roku.

Tesla obiecała swoim fanom i akcjonariuszom w pełni elektryczny akumulator Tesla Semi, milion milowy akumulator, futurystyczny Cybertruck, a do końca 2020 r. ma mieć na drogach 1 milion pojazdów przystosowanych do obsługi robotów. Jednak w drugim kwartale Tesla zmniejszyła swoje wydatki na badania i rozwój do 279 mln USD z 324 mln USD rok temu.

Napisane przez Michał Sadurski

Ja tu tylko sprzatam ;)

ISTOCKPHOTO

“To jak walka z kasynem” Z 15 000$ do miliona dolarów, a potem stracił wszystko

boa

Warren Buffet zwiększa udziały w Bank of America