Elon Musk fot. Wikimedia Commons
w , , , ,

Tesla – zysk czwarty kwartał z rzędu

Przychody Tesli osiągnęły 6,04 mld USD w ciągu kwartału. Tesla podała również swój pierwszy pełny rok rentowności w oparciu o GAAP, co oznacza, że może być teraz rozważana do włączenia do indeksu S&P 500.

image 23

W środę ogłoszono, że Tesla zbuduje swoją kolejną fabrykę niedaleko Austin w Teksasie. Firma planuje przeznaczyć swoją fabrykę samochodów Fremont w Kalifornii na produkcję samochodów Model S i Model X dla wszystkich rynków, a także na produkcję samochodów Model 3 i Model Y dla zachodniej części Ameryki Północnej. Fabryka w Teksasie, jak powiedział Musk, zostanie wykorzystana do produkcji produkowanych przez firmę samochodów Cybertruck, Semi oraz Model 3 i Model Y dla wschodniej części Ameryki Północnej.

Jak opowiada dyrektor finansowy, Zachary Kirkhorn, aby jednak osiągnąć długoterminową rentowność, firma dąży do obniżenia kosztów produkcji pojazdów i zarabiania z czasem więcej pieniędzy na oprogramowaniu, a mianowicie na opcji Full Self-Driving.

image 25

Firma osiągnęła również lepsze od oczekiwanych wyniki w produkcji i dostawie pojazdów w drugim kwartale, co spowodowało gwałtowny wzrost cen akcji Tesli. W lipcu akcje Tesli wzrosły do tej pory o ponad 50%, przyczyniając się do ponad trzykrotnego wzrostu kursu akcji w ciągu roku.

Tesla obiecała swoim fanom i akcjonariuszom w pełni elektryczny akumulator Tesla Semi, milion milowy akumulator, futurystyczny Cybertruck, a do końca 2020 r. ma mieć na drogach 1 milion pojazdów przystosowanych do obsługi robotów. Jednak w drugim kwartale Tesla zmniejszyła swoje wydatki na badania i rozwój do 279 mln USD z 324 mln USD rok temu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Słuchałem spotkania z P. Przemysławem Kwietniem z 8 lipca. Poważny fachowiec i mający naprawdę dużo do powiedzenia.
    Odniosłem wrażenie, że prowadzący to spotkanie jest niezrównoważony. Jakieś nieudane dowcipy, jakiś czarny łabądź, przysłuchajcie się ten człowiek zupełnie się nie nadaje do prowadzenia tak poważnych wywiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LYNXNPEG6L03U L

Spadek cen ropy ze względu na obawy drugiej fali pandemii

boa

Warren Buffet zwiększa udziały w Bank of America