w ,

Trump i pakiet stymulacyjny. Możliwe warianty do wyborów.

trumpDWA

Nie będzie dopingu dla gospodarki przed wyborami – decyzja Trumpa załamuje giełdę (artykuł). Ale z jakimi konsekwencjami musi liczyć się świat?

Wariant 1: Rozmowy o pakietach stymulacyjnych odwołane do czasu wyborów

Pierwszy wariant polega na tym, że rozmowy w sprawie bodźców są rzeczywiście zakończone do momentu wyborów 3 listopada. Trump tłitował, że Republikanie złożyli w dobrej wierzę ofertę w wysokości 1,6 biliona dolarów, a Marszałek Izby Nancy Pelosi, według Donalda, nie negocjuje w dobre wierze i koncentruje się na wydatkach federalnych niezwiązanych bezpośrednio z kryzysem COVID19.

Interpretując tłit Trumpa dosłownie – sekretarz skarby Steven Mnuchin i szef sztabu Mark Meadows, odkładają ołówki i wstrzymują pracę.

Jest również opcja, że nigdy nie dojdzie do porozumienia.

Wariant 2: Nancy Pelosi będzie negocjowała mniejsze kwoty

Pelosi ma kilka możliwości wyboru. Po pierwsze, Pelosi może obciąć proponowane wydatki, aby przybliżyć ogólną cenę do 1,6 biliona dolarów, co było najnowszą propozycją republikanów, aby sfinalizować umowę stymulującą.

Po drugie, Pelosi może ponownie nawiązać bezpośrednią współpracę z Mnuchin i Meadows bez składania oferty (i pomimo tłitów prezydenta), aby zainteresować się potencjalną umową stymulującą przed wyborami. Możliwe jest jednak, że w ślad za tłitem prezydenta, Mnuchin i Meadows nie będą się ponownie angażować.

Wariant 3: presja republikanów wymusi na Trumpie porozumienie

Kolejna opcja według Forbesa to lobbowanie senatorów republikańskich na rzecz wznowienia rozmów stymulujących mimo tłitów Trumpa. Jest to jednak mało prawdopodobne.

Podczas gdy Kongres, a nie prezydent, przyjmuje jakąkolwiek potencjalną ustawę stymulującą, prezydent ma prawo zawetować ustawę lub podpisać projekt ustawy do ustawy.

Większość republikanów jednak niechętnie pochyla się nad kolejnymi bodźcami. Popierają natomiast pożyczki dla małych przedsiębiorstw, zasiłki dla bezrobotnych i finansowanie szkół. Jednak niewieli, o ile w ogóle, rebuplikanów Senatu chce poprzeć umowę stymulującą o wartości 2,2 biliona dolarów.

iększość republikanów z Senatu wolałaby uzyskać potwierdzenie Sądu Najwyższego od sędziego Amy Coney Barrett przed wyborami niż sfinalizować umowę stymulującą. Chociaż możliwe jest osiągnięcie obu tych celów, prawdopodobieństwo zawarcia umowy przed wyborami bez poparcia Trumpa nie istnieje.

Kolejne kroki

W roku wyborczym może zdarzyć się totalnie wszystko.

Jeśli Kongres i prezydent będą chcieli, aby przed wyborami zawarto umowę stymulującą, zostanie ona zawarta.

Krótko mówiąc, Mnuchin i Pelosi mogą się ponownie zaangażować w każdej chwili. W przeciwnym razie, następny bodziec umowy, jeśli jest jeden, może być popchnięty do później w tym roku lub na początku przyszłego roku. Pamiętaj, że Trump nadal chce umowy stymulującej.

Skład Kongresu – konkretnie, która partia kontroluje każdą izbę – będzie dyktował cenę i priorytety polityczne potencjalnego pakietu stymulacyjnego.

Czy to jedyne potencjalne wyniki? Nie, są inne opcje. Jednak te trzy opcje stanowią potencjalne kolejne kroki godne rozważenia. Nie jest to pierwsza kombinacja początku i końca tańca stymulacyjnego, ale linia trendu pochyla się w kierunku braku porozumienia stymulacyjnego przed wyborami. Na razie, ta linia trendu będzie kontynuowana – nie ma umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trump1

Nie będzie dopingu dla gospodarki przed wyborami – decyzja Trumpa załamuje giełdę

Turbiny Wiatrowe Wielka Brytania UK 2030

Każdy dom w UK zasilany energią pozyskaną z wiatru do 2030 roku.