w

Trzecia fala? Dziś zostanie ogłoszona decyzja ws. obostrzeń

Trzecia fala? – decyzja ws. obostrzeń już dzisiaj.

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi w środę 24 lutego nowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z epidemią. Obecnie wciąż obowiązują zasady wprowadzone 12 lutego na okres dwóch tygodni.

Jutro pan minister zdrowia przedstawi szczegółowe zasady, które wypracowane zostały na zespole zarządzania całym kryzysem związanym z COVID-19 – wyjaśnił na wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

  • Premier nie chciał jednak wyjawić, czego można się spodziewać, czy będzie to luzowanie, czy zaostrzanie obostrzeń. Morawiecki uciął wszelkie spekulacje i powiedział, że decyzja zostanie ogłoszona na konferencji Ministra Zdrowia.

Jeszcze w poniedziałek w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że trzeba powoli wychodzić z obecnych obostrzeń i zaakceptować ryzyko z tym związane.

Uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować – podkreślił.

Tymczasem, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, mówiła, że nie widzi możliwości, by otwierać kolejne branże. Wspomniała, że resort rozwoju chciałby wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla gastronomii czy branży fitness, „ale na ten moment jest to niemożliwe.”

Co ciekawe, Rząd już wprowadził nowe obostrzenia. Decyzję opublikowano w formie rozporządzenia, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw przed północą w poniedziałek 22 lutego. Nowe obostrzenia obowiązują od 23 lutego.

  • Rozporządzenie mówi głównie o osobach wracających do Polski z zagranicy. Jeżeli chcą uniknąć kwarantanny, będą musiały przedstawić zaświadczenie o zaszczepieniu środkiem dopuszczonym na terenie Unii Europejskiej. Zwolnieniu z kwarantanny podlegać będą też uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, dzieci przedszkolne oraz studenci, doktoranci i osoby prowadzące działalność naukową.
  • Zaostrzony został również rygor w kasynach, gdzie rząd zdecydował, że jednak nie będzie można spożywać tam posiłków i napojów.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Będzie chyba jeszcze drama o maseczki a raczej ich „substytuty”- nawet myślę rozstawać się z moim kominem :/
    PS. Świetny pomysł z kołem przeznaczenia niedzieli xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sukces goni sukces. Polska z najwyższą inflacją w Unii Europejskiej

Sukces goni sukces. Polska z najwyższą inflacją w Unii Europejskiej

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii