w

TVN dostał polską koncesję, jest jednak jeden kontrowersyjny zapis

TVN dostał polską koncesję:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24 – poinformowała w środę wieczorem rzecznika Rady Teresa Brykczyńska. Zaznaczyła, że przed głosowaniem Rada podjęła uchwałę. Stacja czekała na przedłużenie koncesji ponad półtora roku.

  • W głosowaniu uzyskano bezwzględną większość, cztery głosy były za przyznaniem koncesji a jeden przeciwko. Decyzja zapadła na cztery dni przed jej wygaśnięciem.

Jest jednak jeden problem:

Rzeczniczka KRRiT tłumaczyła się, że „proces koncesji dla TVN24 trwał długo właśnie z tego względu, że były wątpliwości związane ze strukturą kapitałową.” I właśnie z tym punktem związana jest cała kontrowersja.

W punkcie pierwszym uchwały czytamy: „KRRiT stwierdza, że w jej ocenie w świetle obecnie obowiązujących przepisów prawa, nie jest uprawnionym do uzyskania koncesji w zakresie rozpowszechniania programów radiowych lub telewizyjnych w Polsce, podmiot z siedzibą w Polsce, w którym udział kapitałowy podmiotu dominującego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przekracza 49 proc.”.

Tym samym KRRiT upiera się przy tym, że właścicielem TVN nie powinna być amerykańska firma Discovery. Batalii prawdopodobnie ciąg dalszy. Zdaniem rady, biorąc pod uwagę obecne przepisy, właścicielem TVN nie powinna być amerykańska firma.

Fot: Schymko/Wikimedia commons.


Zobacz także: Badanie: Polacy kupują coraz mniej jedzenia, bo rośnie inflacja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porozmawiajmy o regulacjach jeszcze raz - Tygodniowy przegląd rynku kryptowalut

Porozmawiajmy o regulacjach jeszcze raz – Tygodniowy przegląd rynku kryptowalut

Prezes UOKiK ostrzega przed ryzykownymi inwestycjami w nieruchomości na wynajem

Prezes UOKiK ostrzega przed ryzykownymi inwestycjami w nieruchomości na wynajem