w ,

UBS osiąga 2,3 mld dolarów zysku w trzecim kwartale

UBS pobił oczekiwania analityków

Szwajcarski bank poinformował o zysku netto w wysokości 2,3 mld dolarów w trzecim kwartale. Analitycy spodziewali się, że wyniesie on zaledwie 1,57 mld dolarów, zgodnie z szacunkami zebranymi przez Refinitiv.

  • Wynik oznacza 9 proc. wzrost zysku netto w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej

Opisując ostatni kwartał, dyrektor generalny UBS, Ralph Hamers powiedział we wtorek – „Na rynkach utrzymuje się dynamika. Otrzymujemy więcej klientów, którzy szukają alternatywnych inwestycji – byliśmy w stanie ich wspierać oferując różne możliwości.”

Dział banku zajmujący się zarządzaniem majątkiem zapewnił znaczący wzrost wyników, a zainwestowane aktywa wzrosły do 3,2 biliona dolarów. Zysk dywizji przed opodatkowaniem wzrósł o 43 proc. do 1,5 miliarda dolarów.

akcje ubs 2
Kurs akcji UBS od początku roku. Źródło: Google

UBS, a kryptowaluty

Jeśli chodzi o kryptowaluty, które zyskały na popularności, ponieważ niektórzy inwestorzy szukają dużych i szybkich zwrotów – dyrektor generalny banku, Ralph Hamers powiedział, że „wciąż jest zbyt wiele niepewności, aby bank oferował te produkty swoim klientom.”

W zeszłym tygodniu Bitcoin zanotował nowy rekord wszech czasów, ponieważ inwestorzy cieszyli się z udanego uruchomienia pierwszego amerykańskiego Bitcoin futures ETF.

„W tej chwili pozostajemy na uboczu” – powiedział prezes UBS. „Czujemy, że rynek nie doszedł jeszcze do punktu, w którym ludzie naprawdę rozumieją podstawowe czynniki, które wpływają na wartość niektórych z tych kryptowalut” – dodał.


ŹRÓDŁO: Reuters


Zobacz również: Bitcoin ETF bije rekordy wszech czasów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bitcoin etf bije rekordy wszech czasow

Bitcoin ETF bije rekordy wszech czasów

Kaczyński

Idą zmiany w Wojsku Polskim. Jarosław Kaczyński: chcesz pokoju, buduj silne siły zbrojne