w

USA zachęca do szczepień. Będzie darmowe piwo

Kampania, która ma zachęcać ludzi do zaszczepienia się trwa na całym świecie. Rządy i firmy wymyślają coraz to nowsze sposoby.. Tym razem padło na piwo!

  • Koncern piwowarski Anheuser-Busch zapowiedział, że jeśli Amerykanom uda się zrealizować cel, w postaci zaszczepienia przeciw Covid-19 70 proc. populacji do 4 lipca, rozda wszystkim dorosłym darmowe piwo.

Już jakiś czas temu, Biden ogłosił, że głównym celem jest zaszczepienie co najmniej jedną dawką 70 proc. Amerykanów do Dnia Niepodległości (4 lipca). Według agencji Associated Press w środę prezydent USA ma ogłosić nowy system zachęt do szczepień.

Będzie on obejmował m.in. pomoc w opiece nad dziećmi dla osób szczepiących się, także tych, odczuwających skutki uboczne. Ponadto, rząd ma też sfinansować wstęp na wydarzenia sportowe czy zagwarantować szczepiącym się dodatkowe dni wolne od pracy.

„Im więcej osób zaszczepimy, tym większy sukces odniesiemy w walce z tym wirusem” – powiedział Biden z Białego Domu. Przewidział, że dzięki większej liczbie szczepień Ameryka wkrótce przeżyje „lato wolności, lato radości, lato spotkań i świętowania. Ogólnoamerykańskie lato”.

Do gry włącza się również działająca od 150 lat działająca od ponad firma. Piwowarski koncern Anheuser-Busch z siedzibą w St. Louis ogłosił w środę, że jeżeli uda zrealizować się cel postawiony przez Biały Dom, to firma rozda „kolejkę piwa” chętnym Amerykanom w wieku od 21 lat.

  • Zainteresowani, aby otrzymać darmowe piwo, będą musieli zarejestrować się na specjalnej stronie. Następnie otrzymają wirtualną kartę debetową o wartości 5 dolarów, której będą mogli użyć do zakupu produktów Anheuser-Busch (koncern sprzedaje też napoje bezalkoholowe).

Zobacz także: Polska z drugim najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej. Co robimy źle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska z drugim najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej. Co robimy źle?

Polska z drugim najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej. Co robimy źle?

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. "Człowiek Zbuntowany"

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. „Człowiek Zbuntowany”