w

USA: Gubernator Florydy podpisał ustawę zwalczającą cenzurę na portalach społecznościowych!

Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał w poniedziałek ustawę, która jego zdaniem ochroni mieszkańców stanu przed „przejęciem władzy przez Dolinę Krzemową w mowie, myśli i treści”.

The Big Tech Bill, jak nazywa środowiska biznesowe związane z mediami społecznościowymi DeSantis, pozwala mieszkańcom Florydy walczyć z blokadami kont i cenzurą. Ustawa umożliwia pozywanie firm technologicznych i ubieganie się o odszkodowania do 100 000 USD za każde udowodnione roszczenie. Praktyka ta ma na celu zapewnienie przejrzystości zasad oraz transparentności działań moderacyjnych firm dostarczających usługi związane z mediami społecznościowymi.

Nowe prawo wymaga od firm, aby szczegółowo przedstawiały wnioski dotyczące moderowania treści i konsekwentnie przestrzegały ustalonych standardów, powiedział DeSantis podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Prokurator Generalny Florydy będzie również mógł wnieść pozew przeciwko firmom technologicznym, które łamią prawo, które zabrania usuwania kont kandydatów oraz funkcjonujących już polityków z platform społecznościowych.

Podczas tego spotkania podjęliśmy działania, aby zapewnić, że „ My, Ludzie ” („We The People”) – prawdziwi mieszkańcy Florydy w całym Słonecznym Stanie – mamy zagwarantowaną ochronę przed elitami z Doliny Krzemowej” – powiedział DeSantis w oświadczeniu.

Jeśli cenzorzy Big Tech będą egzekwować zasady w sposób niekonsekwentny tak, aby dyskryminować określone poglądy na korzyść dominującej ideologii Doliny Krzemowej, zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności”.

DeSantis zauważył, że Floryda stała się pierwszym stanem, który wdrożył takie prawo.

Gubernator Florydy od zawsze był krytyczny wobec tego, co uważa za cenzurę największych firm technologicznych i oskarżył platformy takie jak YouTube o próby tłumienia przekazu, który jest sprzeczny z ich „narracją”.

Myślę, że to, czego naprawdę jesteśmy świadkami w tej chwili jest Orwellowskie” – powiedział DeSantis w zeszłym miesiącu.

To zmowa wielkich technologii, korporacji i mediów, a efekt końcowy jest taki, że narracja jest zawsze właściwa”.

Republikański gubernator wygłosił swoje uwagi po tym, jak konferencja, którą gościł, została usunięta z serwisu YouTube z powodu komentarzy dotyczących noszenia przez dzieci masek w szkole, które zdaniem firmy były sprzeczne z konsensusem lokalnych i światowych władz ds. Zdrowia.

Źródło: FOX News

Zobacz także: USA: Biden chce inwigilować amerykańskie konta bankowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

​Majątek premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony można szacować na około 40 mln zł - informuje Wirtualna Polska, która przestudiowała księgi wieczyste w poszukiwaniu nieruchomości należących do Morawieckich.

Majątek premiera Morawieckiego. Nawet 40 milionów złotych

loteria szczepionkowa. Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef KPR Michał Dworczyk powiedział, że 1 lipca 2021 roku ruszy w Polsce loteria szczepionkowa, zrealizuje ją Totalizator Sportowy; na ten cel zostanie przeznaczone ponad 140 mln zł.

Rząd ogłosił loterię szczepionkową. Do wygrania 140 milionów złotych i samochody hybrydowe