w

USA: Osoby zaszczepione zrobią zakupy taniej – nowy plan Bidena

Nowy plan Bidena – osoby zaszczepione ze specjalnymi benefitami.

Prezydent Biden ogłosił nowy cel rządu USA w walce z pandemią – zaszczepienie 70% dorosłej populacji przynajmniej jedną dawką przed Dniem Niepodległości 4 lipca. Biden zapowiada ułatwienia i zachęty do szczepień, np. specjalne promocje w sklepach, oraz objęcie szczepieniami dzieci powyżej 12 lat. Równocześnie, prezydent błaga, żeby przeciwnicy szczepień się nie buntowali.

„Za dwa miesiące świętujmy niepodległość jako naród i naszą niezależność od tego wirusa. Możemy to zrobić i zrobimy to” – powiedział prezydent.

  • Prezydent USA Joe Biden ogłosił nowe cele szczepień, w tym plan zaszczepienia nastolatków, gdy szczepionka Covid-19 zostanie zatwierdzona dla dzieci.
  • Pojawi się ona w momencie, gdy amerykańscy urzędnicy ds. leków zatwierdzą szczepionkę Pfizer dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat, co może nastąpić już w przyszłym tygodniu.

Jakie zachęty są oferowane?

Biden ogłosił, że rozmawia z amerykańskimi firmami, aby ogłosić zniżki na zakupy dla zaszczepionych Amerykanów.

„Współpracujemy z głównymi ligami sportowymi, aby uruchomić specjalne promocje dla ich fanów. Takie rzeczy jak bilety, szczepienia na stadionie, zniżki na towary i inne kreatywne sposoby, aby ułatwić i uprzyjemnić szczepienia” – powiedział.

Kilka amerykańskich firm już zaoferowało nagrody dla zaszczepionych:

  • Firma produkująca pączki Krispy Kreme oferuje darmowe słodycze do końca roku dla każdego, kto udowodni, że jest zaszczepiony.
  • Kino w Ohio oferuje darmowy popcorn dla tych, którzy się zaszczepią, a niektóre punkty sprzedaży marihuany w całym kraju oferują zniżki dla każdego, kto posiada kartę szczepień.
  • Inne duże firmy oferują czas wolny dla pracowników, aby się zaszczepić. Sieć sklepów spożywczych Kroger oferuje 100 dolarów bonu sklepowego dla pracowników, którzy się zaszczepili, a firma AutoZone oferująca części samochodowe oferuje 100 dolarów dla klientów, którzy się zaszczepili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przecieki maturalne w Polsce są już chyba doroczną tradycją - kolejny raz

Przecieki maturalne po raz kolejny. Będzie zawiadomienie na policję

sejm. fundusz odbudowy

Fundusz odbudowy – w zamian nowe podatki?