w

USA: Senat przegłosował pakiet pomocowy. Helikopter zrzuci po 1400 dolarów

Pakiet Pomocowy – Helikopter zrzuci po 1400 dolarów dla większości Amerykanów.

Głosowanie skończyło się rezultatem 50:49, przeważył jeden głos. Projekt ma mieć wartość około 9-10 proc. amerykańskiego PKB.

 • Warta około 1.9 bln dolarów ustawa trafi w przyszłym tygodniu do kontrolowanej przez Demokratów Izby Reprezentantów. Następnie na biurko prezydenta Joe Bidena, który zamierza ją podpisać.
 • Pakiet pomocowy – trzeci, największy w USA od początku pandemii – przewiduje jednorazowe wypłaty w wysokości 1,400 dolarów, które mają trafić do Amerykanów. Według Bidena wypłaty mogą zacząć być przekazywane Amerykanom jeszcze w tym miesiącu.

Plan pomocowy przegłosowany przez Senat zakłada również dodatkowe środki z budżetu, które mają być przekazane na finansowanie kampanii szczepień, lekarstw i usług medycznych związanych z epidemią. Dodatkowe fundusze mają także otrzymać szkoły, samorządy i małe przedsiębiorstwa, które najbardziej ucierpiały w pandemii.

W projekcie zapisano także przedłużenie pomocy dla osób bezrobotnych, które miałyby otrzymywać 300 dolarów tygodniowo, dodatkowo do swoich zasiłków.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  PAŃSTWO Z KARTONU: Nie możemy ukarać, bo Trybunał Konstytucyjny wykreślił przepis

  PAŃSTWO Z KARTONU: Nie możemy ukarać, bo Trybunał Konstytucyjny wykreślił przepis

  HIPERINFLACJA: Wenezuela wprowadza banknoty jednomilionowe

  HIPERINFLACJA: Wenezuela wprowadza banknoty jednomilionowe