w

Wariant Delta: WHO wzywa osoby w pełni zaszczepione do noszenia masek

Światowa Organizacja Zdrowia wezwała w piątek w pełni zaszczepionych ludzi do dalszego noszenia masek, zachowania dystansu społecznego i praktykowania innych środków bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19, ponieważ wysoce zakaźny wariant delta szybko rozprzestrzenia się na całym świecie.

„Ludzie nie mogą czuć się bezpiecznie tylko dlatego, że otrzymali dwie dawki. Nadal muszą się chronić” – powiedziała dziennikarzom dr Mariangela Simao, urzędniczka WHO.

„Sama szczepionka nie powstrzyma transmisji w społeczności” – dodała Simao. „Ludzie muszą nadal konsekwentnie używać masek, przebywać w wentylowanych pomieszczeniach, dbać o higienę rąk … fizyczną odległość, unikać tłoku. To nadal pozostaje niezwykle ważne, nawet jeśli jesteś zaszczepiony.”

  • Urzędnicy WHO powiedzieli, że wariant, który został znaleziony po raz pierwszy w Indiach, teraz jest w co najmniej 92 krajach. Według WHO jest on najszybszym i najsilniejszym szczepem koronawirusa.
  • WHO stwierdziło, że istnieją doniesienia, iż wariant delta również powoduje poważniejsze objawy, ale potrzeba więcej badań, aby potwierdzić te wnioski.

W USA prezydent Joe Biden powiedział, że liczba zgonów spowodowanych wirusem Covid w całym kraju będzie nadal rosła z powodu rozprzestrzeniania się „niebezpiecznego” wariantu delta.

Ostrzegł, że Amerykanie, którzy wciąż są nieszczepieni, są szczególnie zagrożeni.

ŹRÓDŁO: CNBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rynek ropy czeka na kolejny ruch OPEC+. Co się wydarzy?

Rynek ropy czeka na kolejny ruch OPEC+. Co się wydarzy?

Koniec bitomatów? Od jutra nie wypłacisz swoich pieniędzy

Koniec bitomatów w Polsce? Od jutra nie wypłacisz swoich pieniędzy!