w

WHO: To nierealistyczne, aby pandemia skończyła się pod koniec 2021 roku

Pandemia skończy się w 2021 roku? WHO mówi, że to nierealistyczne.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w ubiegłym tygodniu liczba zakażeń na świecie zaczęła rosnąć po raz pierwszy od siedmiu tygodni.

Ponowny wzrost liczby zakażeń jest „rozczarowujący, ale nie zaskakujący” – powiedział. Szef WHO wezwał również rządy państw, by nie znosiły restrykcji, które mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

  • Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że przyczyną rosnącej fali infekcji jest pojawienie się nowych wariantów koronawirusa, jak i fakt, że wielu ludzi przestało stosować się do reżimu sanitarnego.
  • Szef WHO nazwał też „godnym pożałowania” fakt, że zamożne państwa decydują się najpierw szczepić na Covid-19 tę część populacji własnego kraju, która nie należy do żadnej grupy ryzyka, zamiast zagwarantować szczepionki pracownikom służby zdrowia w innych krajach.

Walczymy z globalnym kryzysem, który wymaga globalnej, spójnej i skoordynowanej reakcji – dodał.

  • Tedros Adhanom Ghebreyesus cały czas apeluje, aby „zamożne państwa”, które zamówiły dostawy szczepionek przekraczające ich obecne potrzeby, udostępniły nadwyżki w ramach programu COVAX – chodzi o zapewnienie szczepionek dla najbardziej potrzebujących.

Z kolei, nadzieją podbudował nas dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych. Mike Ryan ocenił, że liczenie na to, iż pandemia skończy się pod koniec tego roku jest „przedwczesne i nierealistyczne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOCKDOWN Z KARTONU: Dwa kolejne województwa są zagrożone lockdownem

LOCKDOWN Z KARTONU: Dwa kolejne województwa są zagrożone lockdownem

Wsparcie dla Warmii i Mazur? Może będzie, może nie będzie

Wsparcie dla Warmii i Mazur? Może będzie, może nie będzie – domyśl się