w ,

Wiceminister zdrowia: „możemy spodziewać się 40 tysięcy nowych zakażeń dziennie”

Wiceminister zdrowia o IV fali:

Za około 10 dni w czarnym scenariuszu możemy spodziewać się 40 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem dziennie – powiedział w Radiu Zet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, powołując się na analizy, którymi dysponuje resort.

Wiceminister był pytany również o potencjalny lockdown. Kraska zaapelował, by „przestrzegać zasad, które w tej chwili obowiązują”. Ostatnio również premier zaprzeczył dodatkowym obostrzeniom, mówiąc, że „nie rozważamy lockdownu”.

Kraska był również pytany, czy w związku ze wzrostem zakażeń rząd zamierza wprowadzić obostrzenia odparł, że „mamy obostrzenia, których nie przestrzegamy”. – Przestrzegajmy tych zasad, które w tej chwili obowiązują – dodał.

  • Na pytanie o regionalne obostrzenia, odparł, że „na to przyjdzie jeszcze czas”.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o lockdownie. “Nie rozważamy”


Pytany o to, jak pod względem nowych zakażeń mogą wyglądać kolejne tygodnie, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał, że „przed nami jest kolejne kilka dni wolnych, w tych dniach niechętnie się testujemy”.

Za tydzień mogą być te wyniki troszeczkę mniejsze, bo przed nami są praktycznie cztery dni wolne od pracy. To nie będzie może takie wiarygodne, ale te badania, które mamy, w czarnych scenariuszach mówią o 40 tysiącach przypadków zakażenia koronawirusem – przyznał w Radiu Zet. Jak dodał, takich wyników można się spodziewać w ciągu 10 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Australia COP26

Kapitalizm, a nie rząd rozwiąże problem zmian klimatycznych – powiedział premier Australii

zakaz samochodow spalinowych

Od 2035 r. zakaz samochodów spalinowych. Polska podpisała deklarację