w

Wielka Brytania luzuje obostrzenia. Premier mówi, że musimy nauczyć się żyć z koronawirusem

Od 19 lipca w Wielkiej Brytanii zostaną zniesione prawie wszystkie obostrzenia epidemiczne. Chodzi m.in. o limity osób spotykających się oraz wymóg zasłaniania twarzy – ogłosił w poniedziałek premier Boris Johnson.

Cała sytuacja charakteryzuje się tym, że Wielka Brytania wciąż ma problemy z rosnącą ilością zakażeń. Johnson wyjaśnił, że mimo rosnącej liczby zakażeń lato jest najlepszym czasem na to, by znosić restrykcje, bo później będzie to jeszcze trudniejsze. Premier dodał, że pandemia wcale się nie skończyła, zapowiedział również, że przed 19 lipca dobowe liczby zakażeń mogą sięgnąć nawet 50 tysięcy.

Musimy być ze sobą szczerzy, że jeśli nie uda nam się ponownie otworzyć naszego społeczeństwa w ciągu najbliższych kilku tygodni – kiedy będzie nam pomagać nadejście lata i wakacji szkolnych – to musimy zadać sobie pytanie: kiedy będziemy mogli wrócić do normalności? – mówił.

Jak mówił premier – „trzeba nauczyć się żyć z koronawirusem”. Od 19 lipca zostaną zniesione ograniczenia w kontaktach społecznych. Działalność wznowią również m.in. kluby nocne. Znikną ograniczenia na imprezach masowych.

Wszystkie te zmiany dotyczyć będą tylko Anglii, bo w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej tempo znoszenia restrykcji ustalają tamtejsze rządy.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Koniec dodruku pieniędzy? Ile bilionów wpompowano w system?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniec dodruku pieniędzy? Ile bilionów wpompowano w system?

Koniec dodruku pieniędzy? Ile bilionów wpompowano w system?

InPost rusza z kolejnym produktem. Kurier dostarczy Ci zakupy spożywcze nawet w 60 minut!

InPost rusza z kolejnym produktem. Kurier dostarczy Ci zakupy spożywcze nawet w 60 minut!