w

Wielka Brytania: W przyszłym tygodniu kolejny etap luzowania obostrzeń

Kolejny etap luzowania obostrzeń – co zostanie otwarte?

Brytyjski premier Boris Johnson potwierdził w poniedziałek, że od 12 kwietnia – zgodnie z dotychczasowym planem dla Anglii – nastąpi otwarcie wszystkich sklepów, salonów fryzjerskich i siłowni, a puby i restauracje będą mogły obsługiwać klientów na zewnątrz.

  • Premier nie złożył jednak żadnych deklaracji związanych ze wznowieniem podróży zagranicznych – co wstępnie planowane jest na 17 maja.

Johnson oraz towarzyszący mu naczelny lekarz Anglii Chris Whitty i główny doradca naukowy rządu Patrick Vallance potwierdzili, że wszystkie cztery warunki, od których uzależniano przejście do następnego etapu znoszenia restrykcji, zostały spełnione.

  • Te warunki to postęp w liczbie zaszczepionych osób, dowody, że szczepionki zmniejszają liczbę zakażeń i hospitalizacji.
  • Ważnym elementem jest również zmniejszająca się presja na publiczną służbę zdrowia oraz brak znaczącego wzrostu liczby nowych wariantów koronawirusa.

W związku z tym, od 12 kwietnia zacznie się drugi z czterech etapów wychodzenia z lockdownu w Anglii. Zgodnie z nim, otwarte będą mogły być wszystkie sklepy, a nie tylko te sprzedające artykuły pierwszej potrzeby.

  • Wznowić działalność mogą również punkty usługowe wymagające bliskiego kontaktu, w tym salony fryzjerskie, salony spa, ogrody zoologiczne, parki tematyczne i siłownie.
  • Puby i restauracje mogą obsługiwać klientów na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 tys. mandatów za brak maseczek. Policja nie odpuszcza. WIelkanoc mandaty.

Niedziela Wielkanocna: Prawie 4 tysiące mandatów za brak maseczek

Rusza Orlen paczka. Konkurencja dla InPostu?

Rusza Orlen paczka. Konkurencja dla InPostu?