w

Wielka Brytania: Zapłacisz 5000 funtów kary, jeżeli wyjedziesz za granicę

Fot: Unplash

Wielka Brytania – zapłacisz 5000 funtów kary.

Brytyjczycy, którzy poszukują słońca za granicą muszą liczyć się z nowymi karami.

  • Podróżni będą narażeni na grzywny w wysokości 5000 funtów brytyjskich w ramach nowych przepisów, które mają na celu powstrzymanie „mniej ważnych” podróży. Wiadomość była rozczarowaniem dla ludzi, którzy oczekiwali normalnych wakacji.

Rząd chce wyeliminować wszystkie podróże, które nie mają uzasadnienia – wakacje, urlop, zwiedzanie.

  • Wielka Brytania obecnie zakazuje wszelkich podróży zagranicznych, z wyjątkiem podróży zawodowych, edukacyjnych lub zdrowotnych.
  • Nowe kary zostały uwzględnione w ustawodawstwie obowiązującym do końca czerwca w przypadku, gdyby zakaz nie został złagodzony – powiedział Hancock.

„Widzimy, jak ta trzecia fala rośnie w niektórych częściach Europy, a także widzimy nowe warianty i bardzo ważne jest, abyśmy chronili postęp, jaki udało nam się osiągnąć tutaj, w Wielkiej Brytanii” – powiedział minister zdrowia Matt Hancock Sky News.

  • Ustawa, która trafiła do parlamentu w poniedziałek, zostanie poddana pod głosowanie podczas czwartkowej sesji, jeśli zostanie zatwierdzona, wejdzie w życie 29 marca. Dotyczy tylko Anglii, ale Szkocja, Walia i Irlandia mogą pójść za ciosem – podaje Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister finansów o zmianach podatkowych – “będzie reset”

Minister finansów o zmianach podatkowych – „będzie reset”

Rząd ogłosi nowe obostrzenia, zakaz wychodzenia z domu?

Rząd ogłosi nowe obostrzenia na Wielkanoc. Zakaz wychodzenia z domu?