w

Wolnościowcy w Polsce. Ilu ich jest?

Wolnościowcy w Polsce:

Z cyklicznych badań CBOS wynika, że Polacy mają coraz bardziej liberalne poglądy. Już prawie 30% społeczeństwa popiera podatki liniowe zamiast progresywnych, brak ograniczeń dla inwestycji kapitału zagranicznego i uelastycznienie kodeksu pracy. Więcej niż 20% opowiada się za prywatyzacją państwowych przedsiębiorstw, a prawie 10% odpowiada, że obywatele sami „powinni dbać o zapewnienie sobie ochrony zdrowia, możliwości kształcenia dzieci itp.” bez pomocy państwa.

Badania CBOS-u nie mówią jednak, ilu jest w Polsce wolnościowców. Na to pytanie zamierza odpowiedzieć Stowarzyszenie Libertariańskie, które wraz z Fundacją Wolności i Przedsiębiorczości oraz szeregiem innych organizacji pozarządowych pod koniec września wystartowało z projektem Wolność pod lupą.

Jak piszą organizatorzy na stronie internetowej inicjatywy, jej celem jest „gruntowne przebadanie opinii polskiego społeczeństwa na temat poglądów i postulatów wolnościowych”. Zespół merytoryczno-naukowy pod kierownictwem dr. Marcina Chmielowskiego przygotował ankietę, która posłuży do wykonania sondażu telefonicznego na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków.

Badanie w firmie sondażowej:

Dzięki temu badaniu chcą się dowiedzieć trzech rzeczy:

  • Ile jest w Polsce liberałów i libertarian.
  • Gdzie jest ich najwięcej.
  • Które z wolnościowych postulatów cieszą się największym poparciem.

Organizatorzy uruchomili zbiórkę crowdfundingową, by sfinansować wykonanie badania w profesjonalnej firmie sondażowej, przygotowanie ankiety i opracowanie wyników.

Zainteresowani? Jeśli chcecie się przyczynić do jakościowej zmiany w polskim ruchu wolnościowym, to inicjatywę „Wolność pod lupą” można wesprzeć pod adresem podanym niżej:

KLIKNIJ TUTAJ!

Jeśli projekt dojdzie do skutku, to po raz pierwszy w historii uda się pokazać liczebność i siłę polityczną środowisk liberalnych w naszym kraju. Dodatkowo, powstały na podstawie wyników badań raport pomoże ustalić profile polskich liberałów i libertarian, co ułatwi organizacjom wolnościowym w całej Polsce dotarcie ze swoim przekazem do odbiorców, znacząco zwiększając skuteczność ich działań. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

shiba inu pobija rekord

Inwestor kupił shiba inu za 8 tys. dolarów… teraz jego środki są warte 5,7 mld dolarów

jerome powell nie podnosi stop procentowych

USA: Amerykanie nie podnieśli stóp procentowych. Indeksy biją kolejne rekordy