w

Wybuch rafinerii w Indonezji. Ewakuowano prawie 1000 osób

Wybuch rafinerii w IndonezjiZachodnia Jawa.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w rejonie Indramayu w prowincji Jawa Zachodnia miała miejsce potężna eksplozja w rafinerii Balongan należącej do firmy Pertamina, indonezyjskiej państwowej korporacji naftowo-gazowej.

  • Nie zgłoszono jeszcze żadnych ofiar. Według Sputnika, lokalne media podały, że eksplozja była słyszana w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od epicentrum.
  • Mieszkańcy sąsiednich dzielnic zostali ewakuowani.

Poczuliśmy silny zapach paliwa, tak silny, że bolał mnie nos – powiedział jeden z mieszkańców, cytowany przez BBC, lokalnej stacji telewizyjnej.

Jak podaje BBC, według regionalnej agencji zarządzania katastrofami, pięć osób przebywa w szpitalu z powodu poważnych oparzeń, a kolejne 15 ma lekkie oparzenia. Poszkodowani to zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i osoby, które były na drodze w pobliżu rafinerii, gdy wybuchł pożar. Około 950 mieszkańców zostało ewakuowanych w bezpieczne miejsce. Przyczyna pożaru pozostaje nieznana.

  • Rafineria Balongan jest jedną z największych i najważniejszych rafinerii w Indonezji. Pojawiły się teraz pytania, w jaki sposób pożar wpłynie na firmy i fabryki.
Rafineria w Indonezji
Wybuch Rafinerii w Indonezji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sondaż CBOS: 39 proc. jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki

Sondaż CBOS: 39 proc. Polaków jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki

Kanał Sueski odblokowany. Co się stało. Ile statków czeka na przepłynięcie

Szwagier z kopareczką dał radę! Kontenerowiec ściągnięty z mielizny