w

Amerykańscy anty-hazardziści za zakazem loterii w czasie pandemii

Fot: Kvnga unplash

Na początku zeszłego tygodnia organizacja Stop Predatory Gambling (SPG) wystosowała pismo do gubernatorów 45 stanów (i Dystryktu Kolumbii) z wnioskiem o wstrzymanie prowadzenia kasyn na przynajmniej 30 dni. Jak argumentują aktywiści, istnieją obawy o niewłaściwe wykorzystanie zasiłków stymulacyjnych.

Piszemy, aby wezwać do natychmiastowego zawieszenia aktywności marketingowej i sprzedaży wszystkich gier hazardowych, które oferuje państwowa loteria, dopóki nie ustąpi zamieszanie spowodowane przez koronawirusa – pisze w liście Les Bernal, dyrektor SPG.

Les Bernal fot. Stop Predatory Gambling
Les Bernal fot. Stop Predatory Gambling

Głównym powodem obaw organizacji jest potencjalne ryzyko wykorzystania zapomóg przez obywateli nie na najpilniejsze potrzeby, a właśnie na hazard.

Istotne, aby gry te zostały zawieszone już teraz na co najmniej 30 dni po otrzymaniu zasiłków przez amerykańskie rodziny. Powód jest prosty. Pieniądze wysyłane do rodzin są po to, aby pomóc im w zakupie jedzenia, opłaceniu czynszu lub spłacie kredytu hipotecznego – nie w dofinansowywaniu loterii państwowych – czytamy w liście.

Zobacz również: Balcerowicz: Potępiać wolnorynkowy kapitalizm? Czy to nie jest szaleństwo?

Aktywiści podkreślają aspekt psychologiczny całej sytuacji i zwracają uwagę na narastający, ich zdaniem, problem hazardu w amerykańskim społeczeństwie.

Istnieje mnóstwo dowodów pokazujących, że wielu naszych obywateli gra, aby zmienić swoją sytuację finansową, zwłaszcza wtedy, gdy są zdesperowani. Rządy stanowe przemieniły naród ludzi zarabiających, którzy mogliby oszczędzać, w naród zwykłych hazardzistów, którzy według naszych szacunków w ciągu ośmiu najbliższych lat stracą ponad 1 bilion dolarów na aprobowane przez rząd gry hazardowe. Co najmniej połowa z tej kwoty zostanie przegrana na loteriach państwowych. To dziś najbardziej zaniedbany problem Ameryki – piszą.

Amerykańskie loterie państwowe obejmują losowanie jackpota, zdrapki i loterie wideo. Właśnie te typy gier miałyby być zawieszone. SPG nie wystosowało pism do władz Utah, Nevady, Alabamy, Hawajów i Alaski – tam nie funkcjonują kasyna państwowe.

Źródło: gamingbuzz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drukarka Morawieckiego robi brrrr Sławomir Mentzen dla VETO

Drukowanie pieniędzy a kryzys – co nas czeka?

Rząd walczy z OLX I ALLEGRO HELIKOPTER Z PIENIĘDZMI w USA

Wolność w czasie zarazy – jak nie dać wejść sobie na głowę?