w

Zamieszki w Australii: W Melbourne trwają masowe protesty przeciwko zamknięciu gospodarki

Protesty przeciwko zamknięciu gospodarki:

Co najmniej 235 osób zostało aresztowanych, a 10 policjantów zostało rannych w wyniku dużego protestu przeciwko blokadom w sobotę w Melbourne, w Australii.

  • Rząd stanu Wiktoria zamknął na dwa tygodnie place budowy i zobligował wszystkich zatrudnionych w sektorze budowlanym do przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki do 23 września – to był m.in. zapalnik masowych protestów.

W poniedziałek odbyła się kontynuacja protestów. Protestowali m.in. działacze związku związanego z branżą budowlaną. W ruch poszły butelki, puszki i palety. Robotnicy powybijali szyby w budynku, który oblali farbą. Policja użyła gumowych kul, by rozproszyć tłum. Ponad 60 osób zostało zatrzymanych.

Protesty miały miejsce również we wtorek i środę.

  • Premier Wiktorii Daniel Andrews powiedział, że restrykcje zostaną złagodzone dopiero wtedy, gdy 70% uprawnionych mieszkańców otrzyma pierwszą dawkę szczepionki Covid-19.
  • Sektor budowlany może stanąć w obliczu kolejnych ograniczeń, w tym zawieszenia działalności. Władze stanowe ujawniły dane mówiące, że nawet na 73 proc. budów łamano obowiązujące przepisy antycovidowe.

Fot: James Ross / AP


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NFT Dody sprzedały się w rekordowe 30 sekund. Jakie części ciała gwiazdy sprzedano?

NFT Dody sprzedały się w rekordowe 30 sekund. Jakie części ciała gwiazdy sprzedano?

Chiny znowu chcą zbanować kryptowaluty. Który to już raz?

Chiny znowu chcą zbanować kryptowaluty. Który to już raz?